A címvédő holland a 24 körös futamot is behúzta Brazíliában.

Az idény utolsó sprintfutamának időmérőjét Lando Norris nyerte a São Pauló-i Nagydíj versenyhétvégéjén, a fiatal brit Max Verstappen elől vitte el a pole pozíciót – rajtrács:

A háromszoros világbajnok holland elképesztő rajtot vett (az F1 grafikája szerint 0,15 másodperces volt a reakcióideje), és a második helyről azonnal megelőzte Norrist, aki mellett még George Russell elment – a McLaren fiatalja valószínűleg nem ilyen rajtról álmodott:

Norris aztán hamar visszavette a második pozíciót, hátránya az éllovas Verstappennel szemben azonban pillanatok alatt másfél másodperc fölé kúszott. Eközben a harmadik helyért Sergio Pérez és George Russell, az utolsó, pontot érő nyolcadik helyért Carlos Sainz Jr. és Daniel Ricciardo, a középmezőnyben pedig Pierre Gasly és Fernando Alonso előzgette egymást oda-vissza.

A sprintet Verstappen nyerte meg, aki 24 kör alatt közel négy másodpercet adott a mögötte célba érő Norrisnak, a harmadik hely pedig Péreznek jutott, ő már mintegy 14 másodpercet kapott csapattársától.

Az Amerikai Nagydíj sprintfutamán pontszerző helyet elérő nyolc pilóta sorrendje: