Hazai pályán, utolsó mercedeses idényében, szép lezárás ez.

A Mercedes vitte el az első sort a Brit Nagydíj időmérőjén, Lando Norris harmadik helyezése pedig azt jelentette, hogy három brit versenyző rajtolhatott az első három rajtkockából. A rajtrács:

Sergio Pérez csak a bokszutcából indulhatott, mivel a Red Bull – kihasználva gyenge rajthelyezését – új, kereten felüli motoregységeket rakott a mexikói autójába.

A Mercedes a 20. körig tudta megtartani elsőségét Silverstone-ban, akkora ugyanis mindkét mclarenes, Lando Norris és Oscar Piastri is elment Lewis Hamilton és George Russell mellett.

Néhány körrel később aztán megérkezett az eső, a kerékcserék pedig kissé megkavarták a mezőnyt. A 30. körben már Lando Norris, Lewis Hamilton és Max Verstappen volt az első három sorrendje – Russell kénytelen volt feladni a versenyt a hűtőfolyadék-rendszer meghibásodása miatt.

A 39. körre annyit javultak a körülmények, hogy a pilóták visszaváltottak száraz gumikra, a kerékcserét követően pedig Hamilton, Norris és Verstappen öt másodpercen belül volt egymáshoz képest.

Négy körrel a vége előtt Verstappen nagyon simán elment a második Norris mellett, és 3,3 másodpercre csökkentette hátrányát az éllovas Hamiltonnal szemben, aki azonban innen már lehozta rutinból, vagyis

megnyerte a Brit Nagydíjat. A második Verstappen lett, a harmadik pedig Norris.

A hétszeres világbajnoknak ez volt pályafutása 104. F1-futamgyőzelme, és a kilencedik, amit Silverstone-ban aratott, ami új rekord. A brit egyébként 30 hónap után állhatott fel ismét a dobogó legfelső fokára.

A Brit Nagydíj végeredménye:

Úgy tűnik, véget ért a Red Bull dominanciája, és már Verstappennek is meg kell küzdenie az első helyért, ugyanakkor a holland így is magabiztosan vezeti a világbajnokságot, ami annak is köszönhető, hogy riválisai körbeverik egymást.

A szezon két hét múlva a Magyar Nagydíjjal folytatódik.