Nico Rosberg azt állítja, hogy a világbajnoki címet hozó évben a sajtó elég komolyan ellene hangolta a Mercedest.

Legújabb cikkeinkért kövess minket a Player Google News oldalán is! Foci-vb 2026
Kövesd velünk a vb legfontosabb pillanatait!

Rosberg és Lewis Hamilton kapcsolata messze nem volt békés és kiegyensúlyozott a 2016-os idényben, amikor a német elorozta a brit elől a világbajnoki címet. A rivalizálás során a két pilóta olykor egészen alattomos trükkökig is elmerészkedett, Rosberg szerint ugyanakkor az egyik legnagyobb problémát a média jelentette, ami akkoriban komoly éket vert közé és közvetlen munkatársai közé:

„Talán ő maga (Hamilton – a szerk.) sem fogta fel, hogy mekkora ereje van a sajtónak. A mérnöki csapatomat például jelentősen befolyásolta ez, hiszen természetesen olvastak az F1-ről, és csak azt látták, hogy 'Rosberg megsérti a csapatát' és hasonlók. Én meg ott ültem mellettük, miközben ők ezeket olvasgatták a versenyhétvégék alatt, és ez érezhető hatással volt ránk, a kapcsolatunkra. A versenyzőknek komolyan kell venni a médiával folytatott játszmát.”

A német azért azt is elmondta, hogy már nincs benne semmiféle negatív érzés Hamilton iránt.

Eközben meg...

Ezt látnod kell, mert elképesztő élményt nyújt ez a szemkamerás F1-es felvétel

Ezekben a felvételekben pedig sokkal több van, mint egy sima onboard videóban.

(via, fotó: Getty Images)

Itt állíthatod be, hogy a Player az elsők között legyen a Google keresőben
Támogatott és ajánlott tartalmaink

A meccsnézés utáni rendrakást erre az ügyes takarítógépre bíztuk

A Hold körüli infrastruktúra egyik alapkövét rakhatja le egy magyar vállalat

Kvíz: mondunk három autót, melyiket nem a nyolcvanas években mutatták be?

További cikkeink a témában
A Player kérdése: Szerinted melyik válogatott lesz a világbajnok?
33% Argentína
19% Franciaország
17% Spanyolország
9% Anglia
5% Brazília
18% Egy másik válogatott
Liverpool után az otthonodban találkozhat a csúcsteljesítmény és a prémium életmód
Hirdetés