A forgalommal szemben hajtott fel az M85-ös autóútra egy 80 éves soproni férfi Nagycenknél, és sajnos elég csúnya balesetet okozott.

A Győrből Sopronba haladó M85-ös autóútnak ez a szakasza elég új, és általában nincs rajta forgalom, de egyik sem mentené fel azt a sofőrt, aki a minap a forgalommal szemben hajtott fel az autóútra, ahol 110 km/óra a megengedett sebesség. Nem is ment lassan, amikor nekiütközött a belső sávban szabályosan haladó autónak, amitől az a mellette haladó teherautónak csapódott. A balesetben hárman megsérültek, reméljük, hogy senkinek nem esett nagyobb baja.

 

A bejegyzés megtekintése az Instagramon

 

Magyar Közút Nonprofit Zrt. (@magyarkozut) által megosztott bejegyzés

A felvételt készítő Magyar Közút szerint az utóbbi években több figyelmet fordítanak arra, hogy minden fel- és lehajtónál egyértelmű táblázás hívja fel a figyelmet a megfelelő irányra. Az elmúlt időszakban mégis előfordulnak ehhez hasonló balesetek, méghozzá két okból.

  • Olyan helyen, ahol nem volt korábban gyorsforgalmi út, sokan nem a legújabb navigációs térképpel közlekednek, és annak a már elavult információjára hallgatva fordulnak a rossz irányba.
  • Még nehezebb kivédeni, ha valaki eltéveszt egy kijáratot, és egészen egyszerűen megfordul vagy visszatolat.

Már megint megfordult az M7-esen egy autós

Méghozzá elég határozottan.

Persze ennél képtelenebb magyarázatot is hallottunk nemrég arra, miért ment valaki a forgalommal szemben:

Furcsa indokkal hajtott forgalommal szemben az M3-ason

Segítő szándék vezérelte, de attól még szabálytalan és életveszélyes volt.

Hogy ne történjen ehhez hasonló baleset, a közútkezelő és a rendőrség arra két mindenkit, hogy ha véletlenül rossz irányba hajtanának fel egy gyorsforgalmi útra, akkor:

  • ne tolassanak vissza
  • ne forduljanak meg
  • kapcsolják be a vészvillogót
  • lehetőség szerint húzódjanak le a leállósáv szélére vagy a forgalmi sávon kívülre és álljanak meg
  • vegyék fel a láthatósági mellényt
  • szálljanak ki az autóból
  • és a korlát mögött várakozva hívják fel a 112-es segélyhívó számot!

Ezt se tedd:

Támogatott és ajánlott tartalmaink

Újra feltalálták a kormánykereket a Mercedesnél

„A fizetése 1%-áért is találni embert a helyére” – Keményen kiosztották a távozását belengető Verstappent

„Elrágta a patkány” a biztonsági övét, a rendőrök nem értékelték a kreatív csomót

További cikkeink a témában
A Player kérdése: Te már vettél részt utcai verekedésben?
12% Igen, többször is.
18% Igen, volt egyszer rá példa.
70% Nem.
Megnéztük a belváros legújabb, izgalmas lakóingatlan-fejlesztését
Hirdetés