Félmillió volt a cél.

Legújabb cikkeinkért kövess minket a Player Google News oldalán is!

Az amerikai villanyautó-gyártónak jó ideje nem a megrendelések számával, inkább azok teljesítésével volt problémája, de tavaly a gyártás végre elkezdett felzárkózni a kereslethez. A Tesla Inc. 2020 utolsó negyedévében rekordmennyiségű, 180 570 darabos kiszállítással majdnem összehozta az évre kitűzött félmilliós célszámot. A cég végül 36 százalékos növekedéssel zárta 2020-at az előző évhez képest az átadott autók tekintetében.

A Teslának amúgy is elképesztően jól sikerült a sok más cégnek borzalmas 2020-as év. A vállalat részvényeinek értéke 743 százalékot nőtt egy év alatt, a cég a világ legértékesebb autóipari cégévé vált. A Tesla felkerült a Standars & Poor 500-as indexére is, miután zsinórban ötödik üzleti negyedévét zárta profittal.

Elon Musk a Twitteren ki is nyilvánította, mennyire büszke vállalkozására, különösen annak fényében, hogy a cég indulásakor saját becslése szerint sem volt tíz százaléknál több esélyük az életben maradásra:

Az év végi termelési megugrás a Tesla kínai gyárának felpörgésének és az amerikai gyártásban az új Model Y összeszerelésének megkezdésének volt köszönhető. A Tesla gyártási kapacitásának növelése idén is folytatódik, a cég az idén tervezi beindítani új berlini és texasi (Austin) Gigafactoryját. A berlini gyárat csak önmagában félmilliós évi gyártási darabszámra méretezték, a texasi üzemben pedig a Cybertruckot gyártják majd, amivel a Tesla egy újabb piaci szegmensben arathat babérokat - abban, amelyben az USA autópiacának három legsikeresebb modellje mellé érkezik új, elektromos kihívóként.

(Automotive News)

Egy másik nagyszerű hír a Teslától:

A teslások most már a saját szellentésük hangjával is rád dudálhatnak

És még a KRESZ szabályai sem gátolhatják meg őket benne.

Itt állíthatod be, hogy a Player az elsők között legyen a Google keresőben
Támogatott és ajánlott tartalmaink

A Panasonic kihozta a maximumot a kézipoggyászméretből

Nem az elektromos Ferrari az első: 10 autó, ami megosztotta a világot

„Mercedes-versenyző vagyok, de majd meglátjuk” – a Ferrariról az F1 új csodagyereke, Antonelli

További cikkeink a témában
A Player kérdése: Idén tervezel külföldi nyaralást?
46% Igen
46% Nem
7% Már voltam idén külföldön nyaralni
Budapestre jönnek a világ legkeményebb sportfavágói
Hirdetés