A Formula E után a Forma–1-ben sem lesz (az eredeti időpontban) futam Kínában. Várható volt.

Ahogy az várható volt a lassan világjárvánnyá dagadó koronavírus miatt elmarad az áprilisra tervezett Kínai Nagydíj – ez nem azt jelenti, hogy végleg törölték is a futamot a 2020-as versenynaptárból, csak „bizonytalan időre” elnapolták:

Formula 1 on Twitter

The 2020 #ChineseGP will be postponed due to the coronavirus outbreak F1 and the FIA have accepted a request from the promoter to postpone the event We will continue to monitor the situation and assess potential alternative dates https://t.co/0VImeMSxlV

Korábban volt róla szó, hogy esetleg Oroszországgal helyet cserélhet, azonban a szocsi szervezők határozottan nemet mondtak erre a lehetőségre

A mennyiben valóban elmaradna a 2020-as szezonban a Kínai Nagydíj, abban az esetben az eredetileg 22 futamosra tervezett (rekordhosszú) idény csak 21 versenyhétvégéből fog állni.

Itt tudod nyomon követni, merre fertőz a koronavírus

A WHO és a CDC hivatalos adatai alapján készült, és közel valós időben láthatod.

(Fotó: f1)

Támogatott és ajánlott tartalmaink

Katedrálisok a lóerőknek: A világ 5 legérdekesebb autógyárépülete

„Hová mehetne?” – Zak Brown megjósolta Verstappen új csapatát

Egy legelő közepére építettek villanyautó-töltőállomást Romániában, út se vezet oda

További cikkeink a témában
A Player kérdése: Te tudod, mennyit keres a feleséged?
75% Igen
14% Nem
11% Nem szoktunk erről beszélni