Jos Verstappen odaszúrt a Mercedesnek.

Legújabb cikkeinkért kövess minket a Player Google News oldalán is! Foci-vb 2026
Kövesd velünk a vb legfontosabb pillanatait!

Amikor a Holland Nagydíj hajrájában bejött a biztonsági autó, a mezőny nagy része kiment kerékcserére, így tett Max Verstappen és egyébként George Russell is, azonban az élen haladó, szezonbeli első futamgyőzelmére hajtó Lewis Hamilton nem, ő maradt a pályán. Ez pedig nem bizonyult jó döntésnek, az újraindítás után ugyanis a hétszeres világbajnokot szinte azonnal megelőzte a gumielőnyben autózó Verstappen, majd még saját csapattársa és Charles Leclerc is elment mellette, vagyis Hamilton még a dobogóra sem állhatott fel – mondjuk ehhez kicsit ő is kellett:

Sokakban felrémlett a 2021-es abu-dzabi szezonzáró, ahol hasonló körülmények között lett futamgyőztes (és világbajnok) Verstappen, így van ez a holland édesapjával, Jos Verstappennel is, aki pontosan ezt a párhuzamot kiemelve szúrt oda a Mercedesnek és Hamiltonnak:

„Azt gondolhatnánk, hogy a Mercedes tanult a tavalyi szezonzáróból, de úgy tűnik, hogy nem.”

(Forrás: planetf1.com, fotó: Getty Images)

Ez is érdekelhet:

A Mercedes Hamilton kiborulásáról: Mi vagyunk a szemetes, a hányózacskó

Lewis Hamilton rendesen kiakadt a Holland Nagydíj közben, reagált is rá Toto Wolff Mercedes-csapatfőnök.

Új pilótát nézett ki magának a Red Bull

A Forma–1-en kívülről érkezhet.

Kitálalt Fernando Alonso, hogy miért hagyja faképnél az Alpine-t

Fernando Alonso rendesen odaszúrt az Alpine-nak.

Itt állíthatod be, hogy a Player az elsők között legyen a Google keresőben
Támogatott és ajánlott tartalmaink

A Hold körüli infrastruktúra egyik alapkövét rakhatja le egy magyar vállalat

A Leica-kamerás csúcstelefon, ami az utazók legújabb kedvence lesz

A meccsnézés utáni rendrakást erre az ügyes takarítógépre bíztuk

További cikkeink a témában
A Player kérdése: Szerinted melyik válogatott lesz a világbajnok?
30% Argentína
23% Franciaország
17% Spanyolország
7% Anglia
5% Brazília
18% Egy másik válogatott