Max Verstappen nem hibázott, Lando Norris viszont igen, így a McLaren sem lett konstruktőri bajnok, vagyis a zárófutamra marad a döntés.

Bár Max Verstappen szerezte meg a pole pozíciót a Katari Nagydíj időmérőjén, mégsem ő indulhatott az élről, ugyanis egy rajthelyes büntetést kapott, amiért a kvalifikáció utolsó szakaszában feltartotta George Russellt – a módosult rajtrács:

Max Verstappen lerajtolta a pole-ból induló George Russellt, és végig uralva a versenyt megnyerte a Katari Nagydíjat – az immár négyszeres világbajnok ezzel az elmúlt három futamból kettőt is megnyert. A második helyen Charles Leclerc ért célba, a dobogó harmadik fokára pedig Oscar Piastri állhatott fel.

Lando Norris a harmadik helyről indulva csak a tizedik helyen ért célba, sokkal előrébb is végezhetett volna (végig harcban volt a győzelemért), azonban kapott egy tíz másodperces stop-and-go büntetést kapott, mert nem lassított dupla sárga zászló alatt.

A Ferrari a katari futam legnagyobb nyertese

Charles Leclerc második, Carlos Sainz Jr. hatodik, valamint Piastri harmadik és Norris tizedik helyezése azt jelenti, hogy a McLaren még nem lett konstruktőri bajnok, így a döntés a jövő heti szezonzáró Abu-dzabi Nagydíjra marad.

A két csapat között 21 pont a különbség a McLaren javára, az utolsó futamon pedig maximálisan 44 pont szerezhető.

A Katari Nagydíj végeredménye:

Az utolsó előtti futamon a Stake/Kick/Sauber is feliratkozott az idei pontszerzők közé: Csou Kuan-jü nyolcadik helyének köszönhetően már nincs olyan csapat a mezőnyben, amely ne szerzett volna legalább négy pontot.

A szezon egy hét múlva az Abu-dzabi Nagydíjjal zárul.

(Fotó: Formula1.com, Getty Images)

Ez is érdekelhet:

Megnevezték az F1 legnagyobb pazarlásának tartott pilótát

Nagyjából 300 000 000 forintnak megfelelő összeget keres.

Hivatalos: 11 csapatra bővül az F1 mezőnye

2026-tól eggyel több istálló lesz jelen az F1-ben.

Topcsapathoz igazolhat a Sauber menesztett pilótája

Nem lenne ismeretlen terep számára, sem a csapat, sem a csapatfőnök.

Player Adventi Kalendárium Player Adventi Kalendárium
Támogatott és ajánlott tartalmaink

Így lehetsz te is részvényes az MBH Bankban!

Basszust a népnek! – Ezek a magyar partyhangszórók rendesen átrendezhetik a piacot

Még mindig hidegrázós Hamilton és Verstappen utolsó köre arról a bizonyos Abu-dzabi Nagydíjról

A Player kérdése: Elkezdted beszerezni a karácsonyi ajándékokat?
36% Naná, idén nem bízok semmit a véletlenre!
25% Fejben már igen, gyakorlatban még nem.
39% Van még idő, majd decemberben!
Advertisement
Hirdetés