Szakított a Honda és a motorjaik fejlesztését segítő cég, ez pedig nagyon nem jött jól a Red Bullnak.

Legújabb cikkeinkért kövess minket a Player Google News oldalán is! Foci-vb 2026
Kövesd velünk a vb legfontosabb pillanatait!

2019-ben a Red Bullt már Honda-motor fogja hajtani, annak érdekében pedig, hogy gördülékenyebben menjen az energiaforrás fejlesztése, a japánok összeálltak a világ legnagyobb motorfejlesztéssel és adatszimulációval foglalkozó független vállalatával, az osztrák AVL-lel.

Ám a projekt kapcsán nézeteltérés alakult az osztrák cég projektvezetője és a japán mérnökök között, ami egészen odáig vezetett, hogy az AVL kiszállt* a fejlesztési időszak közepén, vagyis a Honda magára maradt a motorproblémák megoldásában, ami egy kicsit azért necces:

A Honda valósággal sokkolta a Toro Rossót

Azért időközben csak kitanulta valamennyire a szakmát a Honda, ha már a tophármas Red Bullnak is motorokat ad a következő idényben.

*Az osztrákok korábban a Ferrarival is együttműködtek, de annak is hamar vége lett hasonló okok miatt.

A szakítást a Red Bull tanácsadója, Helmut Marko is megerősítette a német AutoBildnek.

Eközben a Red Bull korábbi motorbeszállítója:

Felvág a Renault, csak nehogy pofára esés legyen belőle

Az istállót irányító Abiteboul hamar vissza is vett egy kicsit azért.

(Fotó: Scuderia Toro Rosso)

Itt állíthatod be, hogy a Player az elsők között legyen a Google keresőben
Támogatott és ajánlott tartalmaink

A meccsnézés utáni rendrakást erre az ügyes takarítógépre bíztuk

A Hold körüli infrastruktúra egyik alapkövét rakhatja le egy magyar vállalat

111 km/órával száguldott a valaha készült leggyorsabb Lego-autó

További cikkeink a témában
A Player kérdése: Szerinted melyik válogatott lesz a világbajnok?
33% Argentína
20% Franciaország
15% Spanyolország
10% Anglia
5% Brazília
18% Egy másik válogatott
Liverpool után az otthonodban találkozhat a csúcsteljesítmény és a prémium életmód
Hirdetés