Bernie Ecclestone álláspontja teljesen világos, te mit gondolsz róla? Szavazz!

Legújabb cikkeinkért kövess minket a Player Google News oldalán is! Foci-vb 2026
Kövesd velünk a vb legfontosabb pillanatait!

Lewis Hamilton a Mercedesnél minden idők legsikeresebb versenyzőjévé vált, 12 év után azonban elhagyta a csapatot, és nagy reményekkel a Ferrarihoz igazolt. Az eddigi eredmények azonban messze elmaradnak a várakozásoktól: tizennégy futam után 109 ponttal csupán a hatodik helyen áll a bajnokságban, győzelem, dobogó és pole pozíció nélkül.

A Magyar Nagydíj pedig újabb mélypontot hozott számára, Hamilton a Q2-ben kiesett az időmérőn, és csak a tizenkettedik helyen végzett. A hétszeres világbajnok nehezen éli meg a jelenlegi helyzetet, erről árulkodik a kvalifikáció után adott elképesztő interjúja is.

Egészen elképesztő interjút adott Lewis Hamilton a Magyar Nagydíj időmérője után

Lewis Hamilton szokatlanul kemény szavakkal illette saját magát.

A Formula–1 korábbi atyaúristene, Bernie Ecclestone szerint Hamilton már túljutott pályafutása csúcsán, és jobban tenné, ha a szezon végén visszavonulna – erről beszélt a Daily Mailnek adott hosszabb interjújában:

„Lewis nagyon tehetséges, az volt, és valószínűleg még most is az. De mint sok  sztársportoló, amikor eléri a csúcsot, csak egy út van, és az nem jó irány. Csak lefelé vezet. Lewis elfáradt. Egész életében ezt csinálta, pihenésre van szüksége. Egy teljes újrakezdésre, hogy valami teljesen mást tegyen. Lehet, hogy most még nem így gondolja, de hamarosan hozzá fog szokni ahhoz, hogy a visszavonulása után más dolgokkal foglalkozzon a motorsporton kívül. Szerintem ezt már egy ideje meg kellett volna lépnie.

Ez az ember nem csaló. De önmagát csapná be, ha így folytatná tovább. Most kellene abbahagynia. Ha én lennék a tanácsadója, azonnal leülnék tárgyalni a Ferrarival, és azt mondanám: »Ha van valakitek Lewis helyére, ő kész félreállni.« (...) Nincs már szüksége arra, hogy tovább kockáztasson. Hét világbajnoki címet nyert, az bőven elég.”

És szerinted...?

Vissza kellene vonulnia Lewis Hamiltonnak?

(Forrás: Gpblog.com, fotó: Getty Images)

Ez is érdekelhet:

A Red Bull egyszerre KO-zta saját pilótáját és Lewis Hamiltont

Helmut Marko egy ütéssel bevitt két gyomrost.

Max Verstappen kiakadt a Magyar Nagydíj versenyírányítására

Max Verstappen Magyar Nagydíj leintése után kénytelen volt magyarázatot adni.

Ez a két szabályt kell betartania Norrisnak és Piastrinak az egymás elleni csatározások során

Lando Norris és Oscar Piastri éles küzdelme miatt került szóba a téma a Magyar Nagydíj leintése után.

Itt állíthatod be, hogy a Player az elsők között legyen a Google keresőben
Támogatott és ajánlott tartalmaink

A meccsnézés utáni rendrakást erre az ügyes takarítógépre bíztuk

A Hold körüli infrastruktúra egyik alapkövét rakhatja le egy magyar vállalat

Hazai pályán a Red Bull: Itt az Osztrák Nagydíj menetrendje, nehogy lemaradj!

További cikkeink a témában
A Player kérdése: Szerinted melyik válogatott lesz a világbajnok?
31% Argentína
22% Franciaország
17% Spanyolország
14% Anglia
0% Brazília
17% Egy másik válogatott
Így tapasztalhatjuk meg az igazán autentikus élményeket Horvátország minden régiójában
Hirdetés