Véleményes futamon szerzett győzelmet és világbajnoki címet Verstappen. Neked mi a véleményed erről?

Lewis Hamilton karnyújtásnyira volt a futamgyőzelemtől és a rekordot jelentő nyolcadik világbajnoki címétől a szezonzáró Abu-dzabi Nagydíjon, ám öt körrel a vége előtt mindent felborított egy biztonsági autós fázis és versenyfelügyelők véleményes döntése, és végül a versenyt végig vezető brit helyett Max Verstappen nyert és szerezte meg első világbajnoki trófeáját – ráadásul dramaturgiailag pont úgy, ahogy annak lennie kell: az utolsó körben, ami az olasz La Gazzetta dello Sport szerint – felért egy „felért egy szívinfarktussal”:

A spanyol Marca szerint az egyszeri és megismételhetetlen döntőben

„a világbajnok Verstappen ledöntötte Hamilton mítoszát”,

az osztrák Kronen Zeitung szerint is ez történt: „Verstappen lezárta a Hamilton-érát”, és lényegében ezen a véleményen van a francia L'Équipe is, amikor azt írja, hogy „megnyirbálták Hamilton szárnyait”. Utóbbi még hozzáteszi, hogy Nico Rosberg 2016-os győzelme után most Verstappen az ékes bizonyíték arra, hogy „Nagy-Britannia nem legyőzhetetlen és nem is tévedhetetlen”.

Az biztos, hogy ritkán láthatunk olyan F1-es versenyzőt, aki már annyira fiatalon bizonyítani tudja a tehetségét, mint Verstappen, ugyanakkor a svájci Blick egy – kissé akár még provokatívnak is tűnhető – kérdés-válasszal mereng a holland elsőségének jogosságán:

Vajon megérdemelten lett Forma–1-es világbajnok Verstappen? Igen, ha az egész idei szezont figyelembe vesszük.”

Verstappen az aktuális, 22 futamos idényben 10 futamgyőzelmet aratott, 18-szor állhatott dobogóra (ami rekord), 10 pole pozíciót szerzett, 6-szor lett övé a futam leggyorsabb köréért járó plusz 1 világbajnoki pont.

Ezzel kapcsolatban pedig érdekel, hogy mit gondolsz erről:

Szerinted megérdemelten lett F1-es világbajnok Verstappen? Szavazz!

És persze már csak Hamilton személye miatt sem mehetünk el szó nélkül a brit sajtó mellett sem, a The Guardian szerint

„a vita, amely Verstappen sikerét kíséri, még mindig kissé kétségessé teszi a diadalát”,

a Daily Mail és a The Sun pedig érezhetően kesereg, ami azért érthető is – előbbi úgy ír erről, hogy

„ezt a futamot a Forma–1 csúcspontjaként hirdették meg, és a verseny meg is adta a világnak azt, amit akart. Ugyanakkor úgy tűnik, hogy a sportágban másképpen értelmezik a tisztesség, az igazságosság és az esélyegyenlőség fogalmát. Egy kis szabálymódosítással az előzetesen beígért drámának és látványosságnak megfelelően dőlt el a világbajnoki cím”,

míg utóbbi szerint

„a biztonsági autó kirántotta Hamilton lába alól a szőnyeget, ami történt, az pedig minden bizonnyal az F1 történetének legnagyobb vitáját eredményezi”.

A futamot követően egyébként több dolog miatt is óvást nyújtott be a Mercedes, első körben az FIA mindegyiket elutasította, a zsinórban nyolcadik konstruktőri világbajnoki címét bezsebelő csapat viszont már jelezte, hogy fellebbezni fognak az ítélet ellen. Mindenesetre...

Hamilton röviden ugyan, de gratulált Verstappennek

Ismerve a történteket, ez érthető, és amúgy sem kell ezt bő lére ereszteni, nem?

Verstappen a „semmiből” nyert, mégis Pérez szemfülessége miatt marad emlékezetes a sanghaji sprint