Oroszországban annyira népszerű a Forma–1, hogy egy orosz csapat indítását tervezik a sportágban,

Oroszország külügyminiszter-helyettese, Dmitrij Kozak szerint számos gazdag üzletember kész befektetni egy épülő orosz F1-es csapatba, akik közül egyébként néhánnyal találkozott is a versenyhétvégén Szocsiban:

„Az autógyártókkal folytatott tárgyalásaink eredménye egy orosz F1-es autó lehet. 2024-ről beszélgettünk, de nem hiszem, hogy addigra kész lennénk, viszont egy évtizeden belül akár megvalósíthatjuk.”

Az oroszok amúgy jelen vannak a sportágban a többek között orosz SMP Bank támogatásával Szergej Szirotkin a Willias versenyzőjeként körözget (kevésbé eredményesen), illetve a valamikor hatalmas ígéretnek tartott Danyiil Kvjat is visszatér az F1-be, jövőre ismét a Toro Rossónál kap lehetőséget.

A Red Bullnál megbukott pilótát igazolt le a Toro Rosso

Furcsa ívet ír le az orosz pilóta F1-es pályafutása.

És azt se felejtsük el, hogy az Orosz Nagydíj is ott van a versenynaptárban már ötödik éve.

(via, fotó: Twitter)

Player Adventi Kalendárium Player Adventi Kalendárium
Támogatott és ajánlott tartalmaink

Így lehetsz te is részvényes az MBH Bankban!

Basszust a népnek! – Ezek a magyar partyhangszórók rendesen átrendezhetik a piacot

Többször is előfordult már, hogy hárman harcolnak a vb-címért az utolsó futamon

A Player kérdése: Elkezdted beszerezni a karácsonyi ajándékokat?
37% Naná, idén nem bízok semmit a véletlenre!
25% Fejben már igen, gyakorlatban még nem.
38% Van még idő, majd decemberben!
Advertisement
Hirdetés