Úgy tűnik, ezzel is hangsúlyozni akarja az elektromos autós törekvéseit.

Legújabb cikkeinkért kövess minket a Player Google News oldalán is! Foci-vb 2026
Kövesd velünk a vb legfontosabb pillanatait!

A CNBC még éppen elcsípte a Volkswagen egy hétfői, azóta már nem elérhető sajtóközleményét, ami arról szólt, hogy

a Volkswagen Voltswagenre cserélné le az elektromos autóinak márkanevét az Egyesült Államokban, hogy az még hangsúlyosabban elkülönüljön a hagyományos típusoktól

– a szójátékot talán nem kell elmagyarázni (de ha mégis: VOLTswagen, a volt pedig ugye az elektromos feszültség mértékegysége).

Ezzel együtt pedig a logó is átalakulhat az elektromos modellek esetében, pontosabban csak annak alapszíne: sötétkékből világoskék lesz.

A névváltás állítólag májustól léphet életbe, ez azonban az európai piacot nem érinti.

UPDATE: a Volkswagen amerikai importőre azóta visszatette a sajtóközleményt, sőt, közölt egy emblémát is az új felirattal:

Mivel ez április elseji tréfának még kicsit korai, valószínűleg inkább egy reklámkampány része lehet csak, a Volkswagen ugyanis most vezeti be az amerikai piacon az ID.4-et, azaz ezt a szépséget:

Nagyobb méretben is itt a Volkswagen elektromos autója

Ha családi autó kell, akkor az ID.4 lesz neked való.

(Fotó: Volkswagen)

Itt állíthatod be, hogy a Player az elsők között legyen a Google keresőben
Támogatott és ajánlott tartalmaink

A meccsnézés utáni rendrakást erre az ügyes takarítógépre bíztuk

A Hold körüli infrastruktúra egyik alapkövét rakhatja le egy magyar vállalat

Kvíz: mondunk három autót, melyiket nem a nyolcvanas években mutatták be?

További cikkeink a témában
A Player kérdése: Szerinted melyik válogatott lesz a világbajnok?
33% Argentína
20% Franciaország
15% Spanyolország
9% Anglia
5% Brazília
17% Egy másik válogatott
Liverpool után az otthonodban találkozhat a csúcsteljesítmény és a prémium életmód
Hirdetés