A McLaren vitatható, de mindenképp fura döntést hozott az Olasz Nagydíjon, a szurkolóknak nem is tetszett, ennek pedig hangot is adtak.

Legújabb cikkeinkért kövess minket a Player Google News oldalán is! Foci-vb 2026
Kövesd velünk a vb legfontosabb pillanatait!

A Max Verstappen győzelmét hozó Olasz Nagydíjon Lando Norris a dobogó második fokára állhatott fel, miután a McLaren egészen fura döntést hozott a verseny egy pontján: előnyhöz juttatta csapatutasítással őt a világbajnoki éllovas csapattársával, Oscar Piastrival szemben, aki így mögötte, azaz a harmadik helyen ért célba – erről bővebben itt írtunk.

A McLaren megmagyarázta a botrányos csapatutasítást

A döntést sokan nem értették, többek között a futamgyőztes Max Verstappen is értetlenül állt előtte. De van rá magyarázat.

Az olasz közönség reakciója pedig egyértelmű volt, a díjátadón hangos pfujolással fogadták a brit pilótát, amikor átvette második helyezettnek járó trófeáját:

Norris a szurkolók reakciójára reflektálva annyit mondott csak, hogy...

„Hallottam őket, de nem tudom, mit tehetnék. A taps hangosabb volt, mint a fütty, és ez a legfontosabb.”

(Forrás: The Independent, fotó: Getty Images)

Ez is érdekelhet:

Megvan Lewis Hamilton utódja a Ferrarinál?

Úgy tűnik, Frédéric Vasseur csapatfőnök és John Elkann elnök előre gondolkodik.

A Cadillac máris lefokozza a tartalékpilótáját, hogy Pérez vagy Bottas helyére léphessen

A Cadillac tartalékpilótája egy lépést tesz hátra a versenyzői pályafutásában.

Itt állíthatod be, hogy a Player az elsők között legyen a Google keresőben
Támogatott és ajánlott tartalmaink

A Leica-kamerás csúcstelefon, ami az utazók legújabb kedvence lesz

A Hold körüli infrastruktúra egyik alapkövét rakhatja le egy magyar vállalat

A meccsnézés utáni rendrakást erre az ügyes takarítógépre bíztuk

További cikkeink a témában
A Player kérdése: Szerinted melyik válogatott lesz a világbajnok?
32% Argentína
21% Franciaország
16% Spanyolország
8% Anglia
4% Brazília
18% Egy másik válogatott