Oscar Piastri arról is beszélt, hogy vajon a McLaren a világbajnoki éllovas Lando Norrisnak kedvezett-e a végzetesnek bizonyuló döntéssel.

Oscar Piastri a pole pozícióból rajtolt a Katari Nagydíjon, ám egy korai biztonsági autós szakasz mindent felülírt: míg a mezőny nagy része kihasználta a lehetőséget és letudta – ráadásul ingyen, tehát időveszteség nélkül – az egyik kötelező* kerékcserét, a McLaren két pilótája kint maradt a pályán.

*Miután a dohai pálya régóta hírhedt a brutális gumikopásról, a Formula–1 vezetése, az FIA és a Pirelli rendkívüli óvintézkedést vezetett be a Katari Nagydíj versenyhétvégéjére, aminek értelmében egyetlen gumiszett sem teljesíthet 25 körnél többet.

Ez pedig végzetes baklövésnek bizonyult, ugyanis Max Verstappen ennek köszönhetően húzta be a győzelmet, miközben Piastri második lett, a világbajnoki éllovas Lando Norris pedig csak a negyedik helyen zárt. Mindez azt is jelentette, hogy a szezonzáró előtt Verstappen mindössze 12 pontra megközelítette a vb-tabella élén álló Norrist, Piastri pedig ugyan 16 pontra csökkentette hátrányát a csapattársával szemben, de visszacsúszott a pontverseny harmadik helyére. Nem meglepő módon a McLaren ausztrál pilótája meglehetősen csalódottan nyilatkozott közvetlenül a futamot követően:

„Még senkivel nem beszéltem, de elég fosul vagyok. Nem tudom, mit mondjak. Nem találtuk el a jó stratégiát, pedig az autó tempója nagyon erős volt, én pedig egy hibát sem vétettem. Nagy kár érte. A csapatra hagytam a döntést, nekik több információjuk volt, mint nekem. De hát… igen.”

Az újságírók természetesen rákérdeztek arra, hogy a csapat esetleg Norrisnak kedvezett-e, az ausztrál azonban nem ezt okolta:

„Nem hiszem, hogy a mai döntésnek ehhez lett volna köze. Lehet, hogy egyszerűen csak tévedtünk. Beszélek majd a csapattal. Mindenesetre én ugyanúgy próbálok majd menni Abu-Dzabiban is, mint ezen a hétvégén. Bőven képes voltam dominálni ezt a versenyhétvégét, és ha ugyanezt meg tudom csinálni a szezonzárón is, akkor boldog ember leszek.”

(Forrás: Gpblog.com, fotó: Getty Images)

Ez is érdekelhet:

A McLaren a bakiról: váratlanul érte őket a többi csapat teljesen logikus döntése

A McLaren nyíltan vállalta a felelősséget a stratégiai mellényúlásért.

Győzelme után a vb-esélyeiről kérdezték Verstappent, aki egyértelmű üzenetet küldött

A Katari Nagydíjon aratott győzelmét követően Max Verstappen továbbra is versenyben van a világbajnoki címért, a címvédő pedig elmondta, hogy látja a helyzetét.

Támogatott és ajánlott tartalmaink

Tiszta lappal indítanád az évet az asztalon? Ezekre figyelj

Miért nem az akaraterőn bukik el az életmódváltás, és mi működik helyette?

Bámulatos strapabírással és zseniális kamerákkal érkezett meg a Honor Magic8 széria

További cikkeink a témában
A Player kérdése: Melyik kontinensen élnél a legszívesebben, ha választhatnál?
56% Jó nekem Európa
6% Ázsia
14% Észak-Amerika
4% Dél-Amerika
4% Ázsia
16% Ausztrália
Egy januári döntés, ami az egész évedet más irányba viszi
Hirdetés