Max Verstappen egy elrontott rajtja után elvitte a show-t az Osztrák Nagydíjon, amit meg is nyert. Vagyis egyelőre még ő a futamgyőztes, de ez még változhat.

A holland a 2. helyről indulhatott, ám a rajtnál csúnyán beragadt és pozíciókat vesztett, egészen a 7. helyre csúszott vissza. Ám Verstappen higgadtan autózva (ezt kicsit még mindig szokatlan tőle látni) végül mégis az első helyre hozta be a Red Bullt a hazai pályán, köszönhetően az olyan előzéseknek, mint amit például Sebastian Vettel ellen, vagy éppen a szinte végig az élen autózó Charles Leclerc-rel szemben mutatott be.

Hozzátennénk, utóbbi erősen vitatható volt, könyörtelenül tette be autóját a monacói mellé, leszorította őt, a kerekek is összeértek, így tudott csak előzni:

És nemcsak nekünk szúrt szemet az akció, az esetet ugyanis vizsgálat alá vonták, de a díjátadóig nem hoztak döntést az FIA felügyelői – márpedig, ha Vettelt időbüntetést kapott Kanadában, akkor most Verstappennek is járna.

És mi a te véleményed? Szerinted büntetést ér Verstappen előzése? Szavazz!

A 3. helyen Valtteri Bottas ért célba, Sebastian Vettel lett a 4., míg Lewis Hamilton feltehetőleg padlólemez sérülés miatt csak az 5. lett: