A Porschénél komolyan veszik a Nürburgringet, hiszen azon kívül, hogy ott tesztelik az összes autójukat, a minél jobb köridőre is rámennek. Most éppen a 911 GT3 RS-sel hoztak egy egészen elképesztő eredményt.

6 perc 56,4 másodperc: ennyi idő alatt ért körbe Kevin Estre gyári tesztpilóta a legújabb Porsche 911 GT3 RS-sel a Nürburgringen. A hét perc alatti köridő korábban olyan szupergépek kiváltsága volt, mint a 918 Spyder, és nemrég a 700 lóerős 911 GT2 RS is képes volt hét alá menni a legendás pályán. Most a nála szerényebb GT3 RS-sel javítottak 24 másodpercet a típus korábbi köridején.

Kevin Estre mellett a Porsche másik tesztpilótája, Lars Kern is körözött a GT3 RS-sel, és sokat mond a tény, hogy mind a négy körük hét perc alatti volt.

Sok múlik persze a gumiválasztáson is, és a 911 GT3 RS elöl 20, hátul 21 colos kerekeire a legújabb Michelin Pilot Sport Cup 2 R abroncsok kerültek, 265/35 és 325/30 méretben. Ezt a gumit ugyan kimondottan pályára ajánlják, de mind az európai, mind az amerikai közutakon szabályos a használata, és hamarosan rendelhető is lesz a Porschétől.

A GT3 RS az egyik utolsó szívómotoros Porsche, a négyliteres hathengerese 520 lóerős, amivel 3,2 másodperc alatt gyorsul százra és 312 km/óra a vége.

Ha érdekel, hogyan lehetséges ilyen időt menni, megnézheted a teljes kört belsőkamerás felvételen:

 

Támogatott és ajánlott tartalmaink

Újra feltalálták a kormánykereket a Mercedesnél

„A fizetése 1%-áért is találni embert a helyére” – Keményen kiosztották a távozását belengető Verstappent

„Elrágta a patkány” a biztonsági övét, a rendőrök nem értékelték a kreatív csomót

További cikkeink a témában
A Player kérdése: Te már vettél részt utcai verekedésben?
12% Igen, többször is.
18% Igen, volt egyszer rá példa.
70% Nem.
Megnéztük a belváros legújabb, izgalmas lakóingatlan-fejlesztését
Hirdetés