Hiába a kompakt crossover forma, a Porsche Macan 4,6-os gyorsulását látva nem kétséges, hogy ez az autó ízig-vérig Porsche. Erre a szabadidő-autóra vártunk több mint egy éve.

A Cayenne-nel való összehasonlítás nem alaptalan, hiszen a Macan nagyjából úgy néz ki, mint a Porsche díszterepjárójának kisebb és sportosabb édestestvére – utóbbiról főleg a meredekebb tetővonal, a vagányabb első lökhárító, valamint a sokkal dizájnosabb, vékony hátsó fényszórók és a dupla kipufogók közé ékelt látványos diffúzor gondoskodik. Belül is újdonságok fogadják a Cayenne-hez szokott szemlélőt, ugyanis a crossover letisztultabb, modernebb és sportosabb belsővel érkezik, a németek pedig kifejezetten jól eltalálták, hogy hol és mennyit kell változtatni.

A Macan 4,7 méter hosszú, 1,9 méter széles és 1,6 méter magas, tehát tizenhét centivel rövidebb, harminckettővel vékonyabb és kilenccel alacsonyabb a Cayenne-nél. A motorválaszték egy háromliteres, 340 lóerős V6-osból (talán összebeszéltek a Jaguarral?), egy szintén háromliteres, de 258 lóerős V6-os dízelből és a csúcsváltozat 400 lóerős V6-os turbójából áll, amellyel a kocsi mindössze 4,6 másodperc alatt gyorsul százra, és végsebessége eléri a 264 km/h-t.

Az autó jövő áprilisban kerül majd a kereskedésekbe, az alapváltozat ára 57 930 eurótól (17,2 millió forinttól) indul.

Player Adventi Kalendárium Player Adventi Kalendárium
Támogatott és ajánlott tartalmaink

Így lehetsz te is részvényes az MBH Bankban!

Basszust a népnek! – Ezek a magyar partyhangszórók rendesen átrendezhetik a piacot

Többször is előfordult már, hogy hárman harcolnak a vb-címért az utolsó futamon

A Player kérdése: Elkezdted beszerezni a karácsonyi ajándékokat?
37% Naná, idén nem bízok semmit a véletlenre!
25% Fejben már igen, gyakorlatban még nem.
39% Van még idő, majd decemberben!
Advertisement
Hirdetés