Ragyogóan fehér karosszériája és letisztult eleganciájú utastere a nyugalom guruló szigetévé teszi a Rolls-Royce Arcadia Droptail-t.
Minden Rolls-Royce egyedi és megismételhetetlen műszaki és képzőművészeti alkotás, de ezek közül is kiemelkednek a Droptail modellek, melyek mindegyike a legapróbb részletekig a tulajdonos ízlését tükrözik. Eddig kettő autó készült el, most pedig a rózsa és az ametiszt után a harmadik kreáció tematikája az Árkádia, vagyis a görög mitológia szerint a földi mennyország.
Peloponnészosz hegyvidéki területét hívták Árkádiának az ókori Görögországban, mely a legenda szerint Arkasz királyról kapta nevét.
Remekül rímelnek a valós életre a görög mitológia történetei, melyek szerint az isteneik nagyrészt ember alakban élnek, még különböző jó és rossz tulajdonságaik is vannak, amiket különleges képességeik egyensúlyoznak ki. Árkádia egyúttal rendkívüli természeti szépségéről és tökéletes harmóniájáról híres vidék, mely legalább olyan nyugalmat áraszt, mint a Rolls-Royce utastere.
Nyolcezer munkaórát szántak a kézműves mesterek arra, hogy tökéletes fabetétek díszítsék a Droptail utasterét és a hajtók fedélzetéhez hasonló hátsó elemet. A tervezés folyamata során a megrendelők életteréhez és irodájának berendezéshez igazították a fa burkolati elemeket. Különösen nehéz dolgozni ezzel a Santos Straight Grain rózsafával, mert a megmunkálás során hajlamos szálirányban megrepedni.
Aerodinamikailag funkcionális hátsó szárnya alatt 55 fokos szögben találkoznak a nyitott pórusú fából készült elemek. Annak érdekében, hogy a kompozíció mindenhol tökéletes legyen, a Rolls-Royce szakemberei összesen 233 fadarabot használtak fel, amiből 76 a hátsó fedélzetre, a többi az utastérbe került.
Elképesztő alapossággal dolgoztak ezeken az alkotóelemeken, mert a tulajdonosok különböző égtájakon tervezik használni a Rolls-Royce Arcadia Droptail-t. Ez annyit jelent, hogy ezeknek a külső és belső elemeknek egyszerre kell egymáshoz tökéletesen passzolniuk, valamint a különböző páratartalmú és hőmérsékletű helyeken is megőrizni a szépségüket. Először a jachtokon használt kezelési módszerrel próbálkoztak, végül egy újonnan fejlesztett lakkozási technikával kezelték a felületeket.
Elmerültek a formatervezők az építészethez és a dizájn szépségeiben, valamint a szobrászatban és a Droptail tulajdonosainak kedvenc helyeiben a nagyvilágban.
Ragaszkodtak ahhoz, hogy a megvalósuló autó a lehető legközelebb álljon azokhoz a vázlatokhoz, melyet a Rolls-Royce még 2019-ben mutatott nekik, ezért az alkotók inspirálódtak az organikus formákat előtérbe helyező biomimetikus építészetből, melyre Szingapúrban, Indonéziában és Vietnámban találtak remek nagyszerű példákat.
Letisztult és elegáns fehér fényezésébe alumínium- és üvegszemcséket kevertek, így egyes fényviszonyok között pezsgő csillogás jellemzi, közelről pedig izgalmas mélységeket mutat a Rolls-Royce Arcadia Droptail karosszériája. Határozott élei és levehető tetőpanelje merészséget tükröz, de a vékony fényszórók és a függőleges lamellájú hűtőmaszk, valamint az elmaradhatatlan Emily a Rolls-Royce hagyományait őrzi.
Két évnyi fejlesztés után öt hónapig tartott mire a műszerfalba integrált órát megalkották a mesterek. A számlapon 119 lapos, nyers fémből készült elem adja az aprólékos mintázatot, mert a Rolls-Royce 119. évében lettek készen az Arcadia Droptail tervei. Rozsdamentes acél, kerámia bevonat, alumínium és szálcsiszolt betétek teszik igazi ékszerré.
Tökéletes harmóniában van egymással a fehér fényezés és a szintén fehér és barna bőrrel varrott utastér, mely tovább hangsúlyozza az autó nyitottságát. A kétüléses roadster azokra az időkre emlékeztet, amikor az extravagáns luxusautókra már nem közlekedési eszközként, hanem örömforrásként tekintettek, ezért a tulajdonosok maguk vezették ezeket. Biturbó V12-es motorjával a Rolls-Royce Arcadia Droptail is bőven tartogat élményeket.
Ez is érdekelhet: