Tizennyolc karátos arany szoborral, a Furka Pass szintvonalas térképével a műszerfali galérián és arany golfütővel a csomagtartóban stílusosan alkotta újra a James Bond főgonoszának autóját a Rolls-Royce a Goldfinger hatvanadik évfordulójára.

Auric Goldfinger volt a James Bond történetének első nagyszabású főgonosza, akinek karakterét Ian Fleming a magyar származású brit építészről, Goldfinger Ernőről mintázta. Egyúttal a Goldfinger volt az első igazán áttörő sikert hozó James Bond film, aminek kémcuccokkal tömött Aston Martin DB5-öse egy igazi ikon. A Rolls-Royce most a főgonosz autóját alkotta újra a Phantommal, méghozzá elképesztően stílusosan.

Goldfingernek egy 1937-es Phantom III Sedanca de Ville-je volt a filmben, ennek alapján készült el a hatvanadik évfordulós Phantom.

Távolról sem hirtelen ötlet volt a filmbéli Phantom rekreációja, a Rolls-Royce mérnökei, formatervezői és kézműves mesterei három évvel a bemutató előtt kezdték meg a munkát, hogy minden részlet a lehető legtökéletesebb legyen. Ezzel az autóval egyszerre tisztelegnek a harmadik James Bond-film előtt és mutatják meg, hogy milyen aprólékos kidolgozásra képesek a szakemberek Goodwoodban.

Kéttónusú fényezésének sárga árnyalatát a festékspecialisták a filmben használt eredeti, 1937-es Phantom III Sedanca de Ville-ről mentették. A harmincas évek világát tökéletesen tükröző pasztelles fényezést alulról és felülről is fekete keretezi. Feketére fényezték a 21 colos acél felniket is, a hűtőmaszk tetején pózoló szobor pedig igazán különleges ékszere az autónak. Messziről ezüstnek tűnik, de Emily testén néhol megcsillan a tizennyolc karátos arany, ezzel utalva arra, hogy a film szerint Auric Goldfinger a Rolls-Royce karosszériaelemeiben csempészte az aranyat.

Sötétkék bőrrel, diófa betétekkel és arany kiegészítőkkel pazar a Phantom Goldfinger utastere.

Legfőbb színeiben hű a filmben használt harmincas évekbeli Phantomhoz a Rolls-Royce ünnepi alkotása, de a részletei mind olyanok, amik a film jeleneteire utalnak. Ott van rögtön a tetőkárpit, melyen aranyló árnyalatban 719 csillag és további nyolc hullócsillag világít. Pontosan abban az állásban, ahogyan a forgatás utolsó napján, tehát 1964. július 11-én álltak a svájci Furka Pass felett. Erre a szép hegyi átkelőre utal a műszerfali galéria szintvonalas térképe, melyet rozsdamentes acélból készítettek, arany betétekkel.

Szellőzőnyílásai és az elmaradhatatlan nyitó és záró tolattyúk, valamint a hangszórók rácsai szintén aranyozottak, a fejtámlákba hímzett RR logókat arany cérnával varrták, a műszerfalba integrált óra körül pedig a James Bond-filmek főcíméből ismerős pisztolycső motívum van. A 007-re végződő alvázszámot mutató táblácska 24 karátos aranyból készült.

„Ez arany, Mr. Bond. Egész életemben szerelmes voltam a színébe, a ragyogásába, az isteni súlyosságába.”

Elmaradhatatlan a filmben elhangzott idézet, mely a kesztyűtartó belső oldalán olvasható. Több prototípus is készült a hátsó piknikasztalokból, melyen Fort Knox térképe látható. Ebben a katonai létesítményben őrzik az amerikai aranykészlet jelentős részét, ez ellen indít támadást Auric Goldfinger, hogy saját aranya értékesebb legyen.

AU 1 rendszáma természetesen az arany vegyjelére utal. Innen is látszik, hogy nem kiállítási célokra készült a V12-es Phantom Goldfinger, hanem egy angliai gyűjtő birtokolja majd az autót. Az egyedi Rolls-Royce-hez a fotókat a svájci Furka Pass-on és a golfos jelenet helyszínén, a Buckinghamshire-ben található Stoke Parkban készítették.

Ez is érdekelhet:

60 éves a Goldfinger, ami a csúcsra emelte James Bondot

Sean Connery, a kémcuccokkal tömött Aston Martin DB5-ös, és az arany nő az ágyon.

18 karátos arany ragyog az Aston Martin DB12 Goldfingerben

Ezzel ünnepli a 60 éves Goldfingert az Aston Martin.

Támogatott és ajánlott tartalmaink

Csodás szupersportautó az Aston Martin Valhalla

Majdnem kész volt, de elkaszálták a BMW dögös sportautóját

Amikor a világ legnagyobb autóversenyzői a Népligetben nyomták

További cikkeink a témában