Könnyedség és dinamizmus sugárzik a Rolls-Royce hűtőmaszkján díszelgő női alak szobrából, mely már több mint 110 éve díszíti a világ legfényűzőbb luxusautóit. A kaliforniai Monterey Car Week-en bemutatott Phantom Scintilla az eksztázis szellemét ünnepli.
Tömény csend és kényelem a Rolls-Royce Phantom, melyben nem az autóban fogyasztható digitális tartalmak vagy a gyorsulás jelenti az igazi lényeget, hanem a háborítatlan utazás luxusa. A mindössze 10 darabos limitált szériában gyártott Scintilla pedig egy hatméteres és több mint 2,6 tonnás limuzinnal mutatja meg, hogy milyen légies és elegáns jelenség az eksztázis szelleme.
Minden vonala időtlen és tagadhatatlanul monumentális, de Emily légies, mint egy kellemes tavaszi szellő.
Nem mindig volt ott a Rolls-Royce-ok hűtőmaszkján az eksztázis szelleme, hiszen a korai autókra még nem került fel a kis szobor, melyet eredetileg Charles Sykes szobrász és illusztrátor alkotott. Az ötletgazda azonban a Claude Johnson volt, aki 1910-ben került a vállalat élére. Johnson párizsi útja során látogatta meg a Louvre múzeumot, ahol a győzelem görög istennőjének szobra ragadta meg. A Szamothraké szárnyas győzelmének finomszemcséjű márványból készült szobra i.e 190-ből származik.
Sykes szerint azonban ez túl erőteljes mű az autók orrára, sokkal inkább egy kecsességet és csendet sugalló alkotásra volna szükség. Az eksztázis szellemét végül Lord Montagu titkárnőjéről, Eleanor Thorntontól mintázta. A levegőnek feszülő női alak kezein finom anyagot fúj a szél, mintha Niké istennő szárnyai volnának.
Feketében egyenesen illetlenség (Black Badge), de ezüstben és aranyban igazán szépen mutat a Rolls-Royce orrán Emily, de a Phantom Scintillán fehér kerámiából készült, ezzel egyesíti Johnson és Sykes elképzeléseit, valamint finoman utal az eredeti szobor Párosz szigetéről származó márvány anyagára.
Lágy színek, mesterien kidolgozott részletek és egy csipetnyi Görögország.
Kéttónusú fényezése az övvonal felett andalúziai fehér, alatta pedig trák kék színű. A púderes árnyalatot a Szamothraké sziget körüli tenger ihlette, ahonnan Niké szobra is származik. A festékbe kevert fémes pehellyel érték el, hogy olyan legyen, mintha a napfény csillogna a hullámzó vízen. Fehér és sötétebb kék színnel húzta a Rolls-Royce festője az Phantom oldalára a csíkokat. Nem ez az egyetlen különleges festési eljárás az autón, a műszerfal fehér fabetétjét egy csillogó lakkal vonják be, melyből akár tizenkilenc réteget is felvisznek a tökéletes hatás kedvéért.
Mintha a szellő fodrozta volna azt a mintát, mely körbeöleli a közel 3,8 méteres tengelytávú Phantom utasait. A kék, fehér és szürke bőrrel kárpitozott utastér díszítéséhez Brienny Dudley kézműves mester a tatami öltést választotta, melyet több rétegben és különböző sűrűséggel alkalmaztak. A teljes belső kompozíció 869 500 öltésből áll, a kivitelezése pedig nagyjából negyven munkaórát vesz igénybe.
Elmaradhatatlan a Rolls-Royce csillagos eget idéző tetőkárpitja, melyhez 1500 optikai szálat és 4450 performációt készítettek. A műszerfal galériájára pedig tömör alumíniumból mart szálakból fűztek könnyű textilre emlékeztető mintát, hogy a Phantom minden pontján visszaköszönjön az extázis szelleme.
Ez is érdekelhet: