Onnan is tudhatod, hogy Lewis Hamiltonnak nagyon jó a memóriája, hogy nem felejti el Nico Rosberg 2016-os világbajnoki címét, és rendre előveszi korábbi csapattársát. Persze a német sem kell félteni, fáziskéséssel ugyan, de mindig visszaszúr valahogy.  

Rosberg 2016-ban csapattársát megelőzve lett világbajnok, majd hirtelen visszavonult, vagyis Hamiltonnak esélye sem volt a visszavágásra, így a brit reváns nélkül lett világbajnok. A korábbi csapattárs szerint viszont Hamilton megrekedt egy szinten, és ebben a szezonban akadtak gyengébb pillanatai, amit Sebastian Vettel igyekezett kihasználni:

„Tisztában vagyok vele, hogy milyen szinten vezetett tavaly, vélhetőleg én tudom a legjobban megítélni a teljesítményét.

Szerintem nem lett jobb pilóta, nem hiszem, hogy képes lett volna még tovább fejlődni.

A különbség az, hogy 2016-tal ellentétben idén gyakorlatilag Lewis hozta a Mercedes összes futamgyőzelmét. Tavaly olyan magas szinten versenyeztünk egymás ellen, hogy Valtterinek igen nehéz lett volna ugyanezt továbbvinni.”

És akkor a Ferrari:

Szinte csoda, hogy mekkorát léptek előre. 2016 zavaros év volt, nagy személycserék zajlottak, a senki földjén voltak.

Azért kettőjük játszmája nem mindig volt fair play-díjas:

(Fotó: CNN)

Támogatott és ajánlott tartalmaink

A jövő, ahol 100 az új 60 – a hosszú élet titka egyszerűbb, mint gondolnánk

Ez most a legérettebb Honda SUV? Ilyen a ZR-V hosszabb használat után

Teljesen kiakadtak a rajongók az F1-pilóták hivatalos közös fotójától

További cikkeink a témában
A Player kérdése: Hány éve dolgozol a jelenlegi munkahelyeden?
7% Kevesebb mint egy éve
17% 1-3 éve
21% 4-7 éve
13% 8-10 éve
42% +10 éve
A kreatívok új aranykora: mutatjuk, hogyan törhetsz ki itthonról világszínpadra
Hirdetés