Olyan ez a Škoda akadémiáján, mint a fordított nap az iskolában, csak itt bolondozás helyett végre megvalósulnak azok az elképzelések, melyek eddig megmaradtak a vázlatfüzetnek. A diákok kilencedik tanulmányautója a Roadiaq elektromos lakóautó és dolgozószoba.
Rengeteg ötlet van egy formatervező részlegen, amiknek csak nagyon kicsi része valósul meg, de a dizájnerek az autókon túl különböző használati tárgyakat is terveznek, mert a sokszínűség mindig jó hatással van a kreatív folyamatokra és a világra is. Készítettek már vagány kupét, minden akadályon átmászó terepjárót és praktikus platóst is, most pedig kifejezetten a digitális nomádoknak tervezték a Škoda Roadiaq-ot.
Már az internet rohamos terjedése óta sokan rájöttek, hogy ennek segítségével a világ szinte bármelyik pontjáról dolgozhatnak, de a járvány csak felerősítette a digitális nomádok felbukkanását. Azokat az embereket szokás így hívni, akik élnek azzal a lehetőséggel, hogy mondjuk a Frankfurtban lévő munkahelyükre akár Baliról is dolgozhatnak. Az elektromos Škoda Roadiaq a kempingezést köti össze a munkával.
Alapját a Škoda Enyaq összkerékhajtású változata adta, melynek magasítottak a tetején és otthonosabbá varázsolták az utasterét.
Huszonkilenc tanuló készítette el a Roadiaq-ot, melyben biztosított a zökkenőmentes online meetingekhez és a napi tennivalókhoz szükséges állandó internetkapcsolat, valamint 27 hüvelykes monitoron lehet nézni a végtelenbe nyúló táblázatokat, de dokkoló állomás is van a fedélzeten. Ezek mellett minden olyan eszköz is megtalálható az autóban, ami a kempingezést teszi kényelmesebbé, még kiegészítő sátor is van hozzá.
Kis átalakítással munkaidő után pedig ággyá vagy kanapévá alakítható a Roadiaq belseje, amiben az iroda szerepét átveszi a konyha. Az autó külsejéhez passzoló zöld és fehér színű kárpitok, valamint faburkolatok mind fenntartható anyagok.
Ez is érdekelhet: