Az FIA igencsak szigorított a sportszabályzaton.

Az FIA szigorúbb szabályokat vezetett be a Formula–1-be (is), amelyek célja, hogy a sportág megőrizze tisztaságát és semlegességét. A frissített sportszabályzat értelmében a 2025-ös szezontól kezdődően büntetés jár minden olyan megnyilvánulásért, amely sérti az FIA-t és a motorsport értékeit, a szabályok pedig a politikai vagy vallási nyilatkozatokat is érintik, amelyeket előzetes jóváhagyás nélkül szintén szankcionálnak:

  • Az első szabályszegésért 40 ezer euró a büntetés mértéke.
  • A második esetén ez az összeg 80 ezer euró, plusz kiegészül egy egy hónapos eltiltással.
  • A harmadik alkalommal pedig 120 ezer euró a pénzbüntetés, ami mellé egy hónapos eltiltás és világbajnoki pontlevonás is járhat.

Több mint valószínű, hogy Max Verstappen káromkodási botránya miatt lépett az FIA, aki még a tavalyi Szingapúri Nagydíj versenyhétvégéjének egyik sajtótájékoztatóján használt trágár szavakat, ami széleskörű elégedetlenséget váltott ki a sportág irányító testületében. A hollandot akkor egy nap közmunkával büntették, aki ezt követően szinte alig válaszolt a kérdésekre a további sajtóeseményeken, helyette az FIA keretein kívül, újságírókkal találkozva beszélgetett, amelyek során hangsúlyozta, hogy szerinte a szövetség álláspontja nevetséges, és emiatt elgondolkodik a sportág jövőjéről – a versenytársai kiálltak mellette.

(Forrás: Motorsport.com, fotó: Getty Images)

Ez is érdekelhet:

Történelmi pillanat: Hamilton először köröz F1-es Ferrarival

Olyan képsorok jönnek, amiket néhány éve még elképzelhetetlennek gondoltunk.

Az F1 történetének egyik legikonikusabb pillanata: Lewis Hamilton először Ferrari-overallban

Az elmúlt 12 hónapban rengeteg koncepciófotó látott napvilágot, de ez most az igazi kép.

Támogatott és ajánlott tartalmaink

„Ez a futás nemcsak a testünknek, a lelkünknek is jót tesz!” – Dupla körös futásokkal és kibővült charity programmal jön az NN Ultrabalaton

Ha fotós csúcstelefont keresel, a Xiaomi 15 sorozatnál ne keress tovább!

Ez a Porsche 959-es megmutatja, milyen volt egy vérbeli szupersportautó 1988-ban

További cikkeink a témában
„Ez a futás nemcsak a testünknek, a lelkünknek is jót tesz!” – Dupla körös futásokkal és kibővült charity programmal jön az NN Ultrabalaton
Hirdetés