Aki veteránkorú, de új autót akar, még részt vehet az árverésen.

Legújabb cikkeinkért kövess minket a Player Google News oldalán is! Foci-vb 2026
Kövesd velünk a vb legfontosabb pillanatait!

A retroláz rég elérte a szocialista autókat is, épp ezért elég gyakori, hogy a gyűjtői szempontból értéktelen, rossz állapotú kocsikat irreálisan magas áron próbálják eladni. Ennél a Vaterán hirdetett libafos színű Trabantnál más a helyzet: tényleg olyan, mintha most szerelték volna össze a derék NDK-melósok, pedig 1988-ban már végeztek is vele.

A képeken látható szalonállapotot megerősíti az eladó leírása is:

a kétütemű Universallal 15 931 kilométert tettek meg harmincegy év alatt,

az utóbbi kb. tíz évet pedig garázsban, letakarva, a forgalomból ideiglenesen kivonva töltötte.

Kikiáltási ára 1,7 millió forint volt, e sorok írásakor kereken kétmilliónál jár a licit, a minimálárat már elérték, tehát minden bizonnyal új gazdája lesz a Trabinak, aki valószínűleg egy simán vett muzeálisminősítő-vizsga után egy másik garázsban óvja majd tovább a kocsit, hogy csak néha, szép időben menjen vele egy kicsit.

Ez is érdekelhet:

14 évig rohadt a diófa alatt ez a Trabant, most olyan, mint az új

Csak egy lelkes tulajdonos és 232 munkaóra az egész.

(Forrás: Vatera)

Itt állíthatod be, hogy a Player az elsők között legyen a Google keresőben
Támogatott és ajánlott tartalmaink

A meccsnézés utáni rendrakást erre az ügyes takarítógépre bíztuk

A Hold körüli infrastruktúra egyik alapkövét rakhatja le egy magyar vállalat

111 km/órával száguldott a valaha készült leggyorsabb Lego-autó

További cikkeink a témában
A Player kérdése: Szerinted melyik válogatott lesz a világbajnok?
32% Argentína
20% Franciaország
15% Spanyolország
10% Anglia
5% Brazília
18% Egy másik válogatott
Liverpool után az otthonodban találkozhat a csúcsteljesítmény és a prémium életmód
Hirdetés