Mindenféle kutatás már bebizonyította, hogy a kávé mennyire hasznos tud lenni szervezeted számára, ha mértékkel fogyasztod, persze az sem mindegy, hogy mikor döntöd magadba.

Legújabb cikkeinkért kövess minket a Player Google News oldalán is! Foci-vb 2026
Kövesd velünk a vb legfontosabb pillanatait!

Azt már elmondtuk, hogy mikor kellene meginnod a nap első kávéját, hogy kimaxold a hatását, de azt még nem, hogy mikor kellene az utolsót, hogy ne okozzon álmatlan éjszakát.

A szakemberek szerint délután 2 után már nem kellene a kávéscsészét emelgetned.

Persze ez nem általános, hiszen nem mindenkinek ugyanúgy működik a biológiai órája. Erre más vizsgálatok során más szakemberek is rájöttek, és szerintük

az a legjobb, ha hat órával a lefekvés előtt már nem döntöd magadba a kávét.

Mindez azzal függ össze, hogy a koffeintől olyan kémiai folyamatok zajlódnak le az agyunkban, amik blokkolják többek között az alvást segítő ingerület-átvivő anyag, az adenozin hatását, plusz megzavarja egy olyan vegyület termelését (melatonin), ami a belső óránk működéséért és szabályozásáért felelős.

És ha azt kérdeznéd, hogy kávéból mennyi az annyi, akkor arra is tudunk válaszolni:

Ennyi kávét ihatsz büntetlenül egy nap

A jóból is megárt a sok, na de mi számít túl soknak?

(Forrás: Independent, Live Science)

Itt állíthatod be, hogy a Player az elsők között legyen a Google keresőben
Támogatott és ajánlott tartalmaink

A meccsnézés utáni rendrakást erre az ügyes takarítógépre bíztuk

A Hold körüli infrastruktúra egyik alapkövét rakhatja le egy magyar vállalat

Kiszáradó Velencei-tó: nem vízhiány van, hanem alkalmazkodási válság

További cikkeink a témában
A Player kérdése: Szerinted melyik válogatott lesz a világbajnok?
35% Argentína
20% Franciaország
11% Spanyolország
10% Anglia
3% Brazília
21% Egy másik válogatott
A meccsnézés utáni rendrakást erre az ügyes takarítógépre bíztuk
Hirdetés