Immunissá váltak a netezők a bannerekre és linkekre: évről évre csökken a kattintások aránya. A reklám legfeljebb felkelti az érdeklődést, de az emberek inkább önállóan keresnek rá egy információra, termékre vagy szolgáltatásra. A Gemius több évnyi kutatás után néhány evidens, és néhány érdekes adatot közölt.

  • Az internet-felhasználók leginkább a banner megjelenését követő első húsz perc eltelte után mutatnak érdeklődést.
  • Hosszabb távon figyelve, a reklámmal kapcsolatos információra történő keresés leggyakrabban a megjelenést követő három órán belül tapasztalható.
  • Az emberek többsége egy napon belül mindig közel ugyan abban az időszakban használja a számítógépét internetezésre, az érdeklődések csúcspontjaiban jól megfigyelhető ez a 24 órás ciklus, de néhány nap után ez a ciklus elhal.
  • Ahol a döntési folyamat hosszabb időt vesz igénybe (pl. telefonszolgáltatók kiválasztása) a reklámüzenet tovább, akár hét napig is képes megragadni a netező fejében, mint egy azonnal reagálást igénylő esetben, amilyen egy last minute ajánlat.
  • A reklámozók számára a fentiekből az a tanulság többek között, hogy frissíteni kell néha a reklámüzenetet.

(Forrás: Gemius)

Támogatott és ajánlott tartalmaink

Megérkezett a nagyágyú: a CANAL+ belép a magyar streamingpiacra

Ez a lány biztosan nem panaszkodik, hogy nem figyelnek rá a férfiak

Hihetetlen, de ezek iráni újságok címlapjai az iszlám forradalom előtti időkből

A Player kérdése: Neked bejött a négyévszakos gumi?
30% Igen, az én igényeimnek teljesen megfelel.
16% Nekem felejtős, számomra nem eléggé strapabíró.
54% Nincs tapasztalatom vele.
Bonjour, Budapest! Francia pikniket tartottunk a Renault 4 E-Tech electric-ben
Hirdetés