Enni lehet, nyilván nem mindegy, hogy mit és mennyit.
A ketogén diéta után most egy újabb súlycsökkentésre szolgáló étrendet mutatunk be neked, csakhogy minél előbb megtalálhasd magadnak a legszimpatikusabbat/leghatékonyabbat.
Jöjjön akkor az alacsony szénhidráttartalmú (low carb) étrend, ami meglepő módon a cukor és a szénhidrátokban gazdag ételek csökkentésére épül.
Konyhanyelven szólva: kerülni kell a magas cukor és keményítőtartalmú ételeket, mint amilyen például a kenyér, tészta, rizs, burgonya, hüvelyesek, édességek, desszertek, kekszek, cukor, csokoládé.
Ezekkel amúgy sem nagyon tud mit kezdeni a szervezeted, csak szükségtelen kalóriák, hasznos tápanyagot nem kapsz tőlük, csak feleslegesen túlterheled a szervezeted.
Természetesen a szervezeted nem marad szénhidrát nélkül, csak ahhoz természetes forrásból jut hozzá, például zöldségekből – de egyébként a diéta nem tiltja a fehérjék és a jó zsírok fogyasztását sem.
Ennek a zsírcsökkentésen túl is van jótékony hatása annak, ha nincs tele az étrend feldolgozott finomított szénhidrátokkal hogy csak a leggyakrabban említetteket mondjuk: alacsonyabb vércukorszint, mentális frissesség és a nyugodtabb emésztőrendszer.
Nézzük akkor, hogy miket is ehetsz!
(Amennyiben megteheted,) az élelmiszerek kiválasztásánál érdemes a bio-, organikus alapanyagokat választani, valamint kicsit a mennyiségekre is figyelni – az például nem működik, hogy a napi egy rúd kolbász mellé 1 kg vörös húst is elfogyasztasz.
Főétel
- Gyakorlatilag bármi jöhet, ami hús: fogyaszthatók a vörös húsok, marha, bárány, sertés, vadak, a szárnyasok, de a halak és tenger gyümölcsei is.
- A tojás is jól illeszkedik az étrendbe, de teljes zsírtartalmú tejtermékeket, vajat, tejszínt, tejfölt is használhatsz az ételek elkészítéséhez.
Tiltólistán: a köretek, magas cukor- és szénhidráttartalmú élelmiszerek (pl.: kenyerek, tésztafélék, rizs, péksütemények, nasik).
Zöldségek
- A föld feletti zöldségek a legjobbak (karfiol, brokkoli, káposzta, kelbimbó, kelkáposzta, spenót, spárga, cukkini, padlizsán, olajbogyó, gomba, uborka, avokádó, hagyma, paprika, paradicsom, saláta és egyéb leveles zöldek),
- a föld alatti és gyökérzöldségekből már kevesebb fér bele az étrendbe.
Nem ajánlott: a hüvelyesek, mert magas szénhidráttartalommal bírnak.
Gyümölcsök
Alapvetően a legtöbb gyümölcs tiltólistán van a magas cukortartalom miatt, ugyanakkor a bogyós gyümölcsök, mint a fekete áfonya, a szeder, a málna és az eper kis mennyiségben beilleszthetők ebbe az étrendbe.
Ha valamit nassolnál
Kis mennyiségben kiválóak...
- a magvak és diófélék és
- esetleg zsírosabb tejtermékek (pl.: görög joghurt, tejszín, sajt).
- Maglisztből és low carb receptek alapján készült sütemények.
Tiltólista: természetesen a hagyományos cukros édességek.
Italok
- Víz
- Tea és kávé, de csakis édesítés nélkül, esetleg egy kis tejjel.
- Az alkohol kerülni kellene, de ha mégis innál, akkor az szára bor legyen.
Tiltólista: cukros, édesített üdítők, gyümölcslevek, sör, koktélok.
Egy kis okosság
Ott van például az Iso Whey Zero fehérjepor is, ami tökéletes kiegészítése lehet a mozgásnak, a kiegyensúlyozott és változatos étkezéseknek és az egészséges életmódnak. Hangsúlyozzuk, mindezeket nem helyettesíti, tényleg csak kiegészíti.
Ne feledd! Mint minden diétánál, itt sem érdemes korlátlanul fogyasztani mindent. A BioTechUSA-tól pedig megtudhatod, hogy is néz ki egy hétnapos szénhidrátcsökkentett étrend.
És ne feledd, ha bizonytalan vagy, kérj nyugodtan segítséget vagy tanácsot szakembertől – a BioTechUSA szakembereitől ITT akár online is tudsz kérdezni, de
ha teljesen biztosra akarsz menni, akkor a BioTechUSA Lifestyle programja – egyéni edzéstervvel és étrenddel – végig mutatja a helyes utat.
Mi nagyon beleálltunk az életmódváltásba:
1. rész:
2. rész:
3. rész:
4. rész:
A cikk elkészítésében együttműködő partnerünk volt a BioTechUSA.
(Fotó: Getty Images)