Egy nagy adagnyi brutalizmusért nem muszáj Moszkváig utaznod, hiszen ezt a stílust Kijevben is nagy dózisban kapod. Ezek az orosz fővárosban található épületek azonban belevisznek egy kis csavart a formulába, amitől egy kicsit még érdekesebbek lesznek.

A kör

Ezt az épületet Eugene Stamo építész és Alexander Markelov mérnök hozták össze 1972-ben. Igazából öt ilyen kör alakú lakóháznak kellett volna felépülnie az 1980-as moszkvai olimpia tiszteletére, de a második kör után a projektet lefújták.

A hópehely

Khorivno kerület legendás befejezetlen kórházának építkezését 1980-ban kezdték el és egészen 1985-ig dolgoztak rajta, amikor tisztázatlan okból a munkálatokat félbehagyták. Az épülethez azóta sem nyúltak hozzá.

A csillag

A Vörös Hadsereg színházát az 1930-as években építették. Az épület alakja felülről csodás látvány, de a második világháborúban nem volt túl szerencsés: a német pilóták tájékozódási pontként használták a magasból.

A DNS-spirál

Az orosz Tudományos Akadémia Bioorganikus Kémiai Intézetét 1959-ben hozták létre, majd 1984-ben meg is kapta ezt a lenyűgöző székházat, mely felülről egy DNS-spirált formáz, ami egyébként az intézet logója is egyben.

A fal

Ezt a lenyűgöző brutalista alkotást az 1970-es években építették, és 735 méteres hosszával a mai napig ez Moszkva leghosszabb épülete.

A korona

Ezt a fura lakóparkot 2007-ben építették fel a Khodynka mezőn. Az elrendezés miatt a komplexum madártávlatból úgy néz ki, mint egy korona, bár a főváros koronaékszerének nehezen lehetne nevezni.

Támogatott és ajánlott tartalmaink

A világ egyik legegészségesebb itala egy magyar készítmény, és azt adja meg, amire szükséged van

Tréner? Panzió? Kozmetika? Így lehet a kutyád még boldogabb, miközben a te életed is könnyebbé válhat

Ez a fotó olyan, mintha az MI csinálta volna még az MI-korszak előtt

További cikkeink a témában
Tréner? Panzió? Kozmetika? Így lehet a kutyád még boldogabb, miközben a te életed is könnyebbé válhat
Hirdetés