És három pont a Barcelonának.

Már az első percekben látszott, hogy a Barcelona be fogja húzni ezt a meccset, könnyen került helyzetbe, jól játszott. Pedig olykor elalszik a gyengébb csapatok ellen, de a Depor védekezése ízlett Messiéknek. Az argentin mondjuk pont el volt átkozva ziccereket rontott, eltalálta a lécet és a kapufát is, sőt egy tizenegyest is kihagyott.

Apropó, kapufa: ötöt lőtt ma a Barca, összesen 26 kapufája van már ebben a szezonban, ez minden bizonnyal rekord így december magasságában. Csak Messi 14-szer találta el!

Mondjuk két kapufából gól lett, Paulinho mindkétszer onnan kapott asszisztot. De ez a második volt, előtte Suárez lőtt egy sakkmatt gólt. 1–0

És akkor a brazilé, amit Messi kapufája után pöckölt be 2–0:

És közben ismét nem adtak meg egy gólt a Barcelonának, ezúttal Suárez Rabona-lövése után haladt át a gólvonalon a labda. Bár nem annyira egyértelműen, mint Messinél a Valencia ellen.

A második félidő elején Suárez második gólja eldöntötte a meccset. 3–0

Paulinhóé pedig már a kiütést eredményezte, Jordi Alba kapufája után érkezett jól. Ez volt Paulinho hatodik gólja, középpályások között senki sem rúgott többet a La Ligában. 4–0

Még az is belefért, hogy Messi a 70. percben kihagyjon egy tizenegyest, így az argentin gól nélkül zárt. A Barca viszont már hat ponttal vezet, most már az Atlético ellen.