A MOB döntése alapján Cseh Lászlót és Mohamed Aidát érte a megtiszteltetés.

Legújabb cikkeinkért kövess minket a Player Google News oldalán is! Foci-vb 2026
Kövesd velünk a vb legfontosabb pillanatait!

A Nemzetközi Olimpiai Bizottság (NOB) tavaly márciusban döntött úgy, hogy minden országot egy női és egy férfi sportoló képviselheti a megnyitón. Ennek megfelelően a MOB úgy határozott, hogy két sportoló, az ötödik olimpiájára készülő Cseh László és a hetedik ötkarikás játékain résztvevő Mohamed Aida viheti a magyar zászlót az olimpia megnyitóján.

Hatalmas megtiszteltetés, hogy én lehetek az egyik zászlóvívő. Elképesztően boldog vagyok, a hír hallatán a könnyeimmel küszködtem – ez az egyik legnagyobb dolog egy sportoló számára

kommentálta Mohamed Aida a felkérést.

Amikor felmerült, hogy én vihetem a zászlót, át kellett gondolnom. Még egyszer sem vettem részt nyitóünnepségen, mert másnap vagy az azt követő napon mindig úsztam már, illetve a „szereplési vágyam” sincs meg. Sokat gondolkodtam rajta, átbeszéltem a feleségemmel, és rájöttem, ez egy olyan óriási megtiszteltetés, hogy elfogadom a felkérést

– nyilatkozta Cseh.

Az olimpiát július 23. és augusztus 8. között rendezik meg, a helyszín Tokió lesz.

Milák szerint már zsebben van egy aranyérem a tokiói olimpián

Ha ő ennyire magabiztos, akkor mi is megnyugodhatunk.

(Fotó: via)

Itt állíthatod be, hogy a Player az elsők között legyen a Google keresőben
Támogatott és ajánlott tartalmaink

A meccsnézés utáni rendrakást erre az ügyes takarítógépre bíztuk

A Hold körüli infrastruktúra egyik alapkövét rakhatja le egy magyar vállalat

Foci-vb-kvíz: Mutatunk egy fotót, melyik játékos NEM szerepel rajta?

További cikkeink a témában
A Player kérdése: Szerinted melyik válogatott lesz a világbajnok?
34% Argentína
19% Franciaország
16% Spanyolország
9% Anglia
3% Brazília
18% Egy másik válogatott
Így tapasztalhatjuk meg az igazán autentikus élményeket Horvátország minden régiójában
Hirdetés