Óriásit játszott és küzdött a magyar válogatott Münchenben, de végül nem jött össze a továbbjutás.

Az utolsó fordulót megelőzően az F-csoportot a négypontos franciák vezették, a németek és a portugálok három-három ponttal álltak, Magyarország egypontos volt, miután az első fordulóban kikapott Portugáliától, majd döntetlent játszott a világbajnok Franciaországgal. Egy esetleges győzelem esetén azonban biztosan továbbjutott (volna) a válogatott.

Marco Rossi szövetségi kapitány egyetlen poszton sem cserélt a franciák elleni kezdőhöz képest, a németeknél viszont bekerült Thomas Müller helyére Leroy Sané.

Magyarország: Gulácsi – Botka, Orbán, Szalai A. – Nego, Nagy Á., Kleinheisler, Schäfer, Fiola – Szalai Á., Sallai R.
Németország: Neuer – Ginter, Hummels, Rüdiger – Kimmich, Gündogan, Kroos, Gosens – Havertz, Sané – Gnabry.

A meccset nem meglepő módon a németek kezdték támadóbb felfogásban, de a magyar védelem ismét nagyon jól teljesített taktikai szempontból már rögtön az elejétől. A 11. percben pedig

Sallai Roland beadása után Szalai Ádám fejesével megszerezte Marco Rossi csapata a vezetést.

Szalai Ádám góljával vezetünk a németek ellen

Negyedóra után vezet a magyar válogatott, továbbjutásra áll az Eb halálcsoportjában.

A bekapott gól után tovább nyomott Németország, Hummels kapufáig jutott, de az első félidőben nem tudott kiegyenlíteni a hazai csapat. Dominált a német válogatott, de viszonylag körülményesen passzolgatott, eközben Nagy Ádámék mindent beleadva védekeztek, és egy-egy viszonylag ígéretes kontra is benne volt a játékunkban. Gól azonban már nem volt az első félidőben, maradt a 0–1, amivel 45 perc után továbbjutásra álltunk.

A második félidő első felében sem változott a játék képe, a németek mindenféle kreativitás nélkül próbáltak támadni, közben egy Sallai-szabadrúgás kapufa lett – igaz, ha kapura megy, vélhetően Neuer védett volna.

Sajnos azonban jött egy hiba, a 66. percben Gulácsi jött rosszul ki egy beadásra, mellé ütött, Hummels pedig Havertz elé bólintott, aki egyenlített:

A középkezdésből azonban rögtön újra megszerezte a vezetést a magyar csapat, Schäfer fejelte be Szalai pazar indítását:

Újra kiegyenlítettek a németek, a csereként beálló Goretzka rúgta a hazaiak második gólját:

Nem változott már az eredmény, nem kapott ki a magyar válogatott, a döntetlen azonban kevés volt a továbbjutáshoz.

A másik meccs eredménye szintén 2–2 lett, a franciák öt ponttal megnyerték a csoportot, a németek és a portugálok négy-négy pontot szereztek, mindkettő továbbjutott. A magyar válogatott két döntetlennel, két ponttal a csoport negyedik helyén végzett.