Pontosztozkodást hozott a világbajnokság csoportkörének legnagyobb rangadója.

Míg Spanyolország a katari világbajnokság legmeggyőzőbb teljesítményével mutatkozott be a tornán, amikor első meccsén 7–0-s győzelmet aratott Costa Rica ellen, addig a németek előnyből szenvedtek igencsak meglepő vereséget Japántól, vagyis a két csapat ellentétes előjellel várhatta az egymás elleni találkozót az E-csoport második fordulójában.

Bár a kvartett másik meccse – Costa Rica győzelme Japán felett – javított Németország helyzetén, a Nationalelf így is győzelmi kényszerben lépett pályára. Ez a győzelmi kényszer pedig meggyőzőbb játékot hozott ki a németekből, akik az első félidőben így is csak helyzetekig és egy érvénytelen gólig jutottak – a 40. percben Rüdiger hat méterről fejelt Unai Simón kapujába, de les miatt érvénytelenítették:

A második félidőben viszont már jött az érvényes gól, azonban a németek kapták – a 62. percben Jordi Alba centerezését lőtte be Neuer kapujába a csereként beálló Morata (1–0):

A gól után felpörögtek a németek, átvették a meccs irányítását, de nem tudtak élni a helyzeteikkel a stabilan védekező spanyolok ellen, egészen a 83. percig – ekkor jött a szintén csereként pályára lépő Füllkrug és az ötösről a jobb felső küldte a labdát (1–1):

Németország egyenlítése után mindkét csapat mozgósította az utolsó erőtartalékait, a hosszabbításban pedig inkább Spanyolországnak kellett izgulnia, de az eredmény már nem változott. Pontosztozkodás.

Foci-vb, E-csoport, 2. forduló

• Spanyolország–Németország 1–1 (0–0)
  • Gól: Morata (62.); illetve Füllkrug (83.)

E-csoport

A spanyolok 4 ponttal vezetik a csoportot, míg a németek egy pontjukkal a kvartett utolsó helyét foglalják el, azaz egy meccsel a vége előtt a kiesés szélén állnak. Az utolsó fordulóban Spanyolország Japánnal, Németország pedig Costa Ricával játszik.