A svédek utolsó Eb-meccse pont olyan volt, mint az Eb-szereplésük.

A belgák nagyon akartak, tisztességesen mentek előre, bár taktikájuk leginkább kontratámadásokra épült. A svédek túl sok kockázatot nem vállaltak, nem is igazán tudták nyomás alá helyezni ellenfelüket, persze próbálkozások és helyzetek mindkét oldalon voltak, de gól csak egyet láthattunk, de az nem volt semmi: Nainggolan 22-ről rettentően nagy gólt lőtt, ráadásul a 84. percben, amire mér svéd válasz nem érkezett (0–1):

Tehát nyertek a belgák, és velük játszunk a nyolcaddöntőben.

Összességében: a belgák statikus játékukkal nem nagyon tudtak váratlan húzni, és a svédek sem tudtak sokat mutatni, mondjuk rájuk ez az egész Eb-re igaz.

Ja, és ez volt Ibrahimovic utolsó válogatott meccse.

 

Svédország: Isaksson – E. Johansson, Lindelöf, Granqvist, M. Olsson – S. Larsson (Durmaz, 70.), Ekdal, Källström, Forsberg (Zengin, 82.) – Ibrahimovic, Berg (Guidetti, 63.)

BelgiumCourtois – Meunier, Alderweireld, Vermaelen, Vertonghen – Witsel, Nainggolan – Carrasco Ferreira (Mertens, 71.), De Bruyne, E. Hazard (Origi, 93.) – R. Lukaku (Benteke, 87.)

Svédország–Belgium 0–1 (0–0)
Gól: Nainggolan (84.)

(Fotó: AFP)

Amúgy a magyarok Eb-győzelméért "már csak" 68-szoros pénzt fizetnek, egy százast megér, nem?

Támogatott és ajánlott tartalmaink

A Real Madrid és José Mourinho mindenben megegyezett, a portugál visszatér a Madridhoz

„Bocsássatok meg: fiatal voltam és hibáztam, amikor a Barcelonához mentem”

Felállva tapsolta utolsó meccsén a Barcelona közönsége a könnyeivel küszködő Lewandowskit

További cikkeink a témában
A Player kérdése: Jönnek vissza a V8-as motorok az F1-be. Mit gondolsz erről?
71% Végre! Minél előbb, annál jobb!
25% Ettől nem lesz izgalmasabb a bajnokság, de ártani nem fog.
5% Szerintem rossz döntés.