Tunézia a címvédő ellen talán a vébék történetének legértéktelenebb győzelmét aratta.

A katari világbajnokság D-csoportjában olyan izgalmasan alakultak az eredmények, hogy a zárófordulóban a már biztosan továbbjutó Franciaország mellett Ausztrálinak, Dániának és Tunéziának is maradt esélye elérni a nyolcaddöntőt.

Tunéziának elég nagy falat jutott a végére: a vébécímvédő franciákat kellett legyőznie, közben pedig még egy ikszért is szoríthatott az ausztrál–dánon. Ennek megfelelőn neki is esett a – B-csapattal felálló – franciáknak, a 8. percben pedig úgy tűnt, hogy a vezetés is összejött, de a gólszerző Gandri lesről indult. A csapatok végül úgy mentek a szünetre, hogy az érezhetően motiváltabb Tunézia dominálta inkább a játékot, ráadásul olykor mutatós támadásokat vezetve tette, miközben Franciaországnak egyetlen kaput eltaláló lövése sem volt.

A Fradi középpályása mutatta be a vb egyik leglazább cselét

Aissa Laïdouni nagyon élvezi a világbajnokságot, ez minden megmozdulásán látszik. És remekül is megy neki.

A játékképe a második első felében sem változott sokat, Tunézia irányított, az 58. percben pedig végre összejött a vezetés a sok hibával játszó franciák ellen – Laidouni passzából Hazri indult meg a kapu felé, 13 méterről gólt lőtt (1–0):

Deschamps francia szövetségi kapitány reagált a történtekre, és komolyabban vette a meccset, ugyanis hármat is cserélt: Coman, Veretout és Varane helyére bejött Mbappé, Rabiot és Saliba, nem sokkal később pedig Griezmann és Dembélé váltotta Fofanát, illetve Guendouzit. A csere pedig minőségi javulást hozott a franciák játékában, de csak lesgól jött össze, az is a 98. percben.

Azonban hiába nyert Tunézia a címvédő ellen, ugyanis a csoport másik meccsén Ausztrália legyőzte Dániát, vagyis Franciaország mögött az ausztrálok jutottak tovább második helyen.