Újabb kötelező győzelmet arattak a férfi vízilabdások, ezután már csak nehéz meccsek várnak a csapatra.

Egy görögök elleni egygólos vereséggel kezdte az olimpiát a magyar válogatott, a második meccsen a házigazda Japánt verte Märcz Tamás csapata, a harmadikon pedig 22 góllal legyőzte Dél-Afrikát.

A mai ellenfél az Egyesült Államok válogatottja volt, nem sziporkázott a magyar csapat, a torna későbbi szakaszára fejlődni kell, de így is végig kontrollálva verte az amerikaiakat, ezzel bejutott a legjobb nyolc közé.

A harmadik negyedben dőlt el a meccs, 11–8 lett a végeredmény. Hétfő hajnalban jön az utolsó csoportmeccs, Olaszország lesz az ellenfél.