És most nem arra gondolunk, hogy mondjuk nem kell elővenned a bankkártyádat fizetéskor, vagy a telefonod előhúzása nélkül is értesülhetsz róla, hogy Zsuzska új képet osztott meg a Facebookon, hanem valódi változásra: a fitneszkarkötőre hajazó Dot az első okosóra, ami kifejezetten vakoknak készült, és képes megjeleníteni a Braille-írásjeleket.

Bár a Dot (magyarul pont) névre keresztelt karkötő megjelenése nem olyan fancy, mint az Apple Watch, az elvitathatatlan, hogy tényleg okos: van benne navigációs rendszer, üzenetküldő alkalmazás, Bluetooth 4.0-ás adatátviteli szabvány, és persze óra is, valamint Braille-írással készült e-könyveket is lehet rajta olvasni.

Az órának igazából egy hátulütője van (azon kívül, hogy elég bénán néz ki): ahogy arra az Engadget rámutat, a legtöbb látássérült egyáltal nem ismeri a Braille-írást, az Egyesült Államokban például mindössze a vakok 10%-a tud így olvasni (és ezzel már viszonylag előkelő helyzetben vannak más országokhoz képest), tehát a gyártónak érdemes lesz egy ingyen kurzust is biztosítani az óra mellé, ha sikeresek akarnak lenni.

Támogatott és ajánlott tartalmaink

Bámulatos strapabírással és zseniális kamerákkal érkezett meg a Honor Magic8 széria

Tiszta lappal indítanád az évet az asztalon? Ezekre figyelj

A férfi szexualitásának évtizedei – Mi történik 40 után?

További cikkeink a témában
A Player kérdése: Ha rajtad múlna, eltörölnéd a Valentin napot?
19% Nem, tök jó, hogy van.
59% Azonnal, értelmetlennek tartom.
23% Ebben a fontos kérdésben nem tudok dönteni.
Készen állsz a kalandokra? Gyere velünk az új Citroën C5 Aircross-szal
Hirdetés