Ősszel hivatalosan is megérkezett a magyar piacra a Google okostelefonja és a hozzá szánt okoseszközök, köztük egy fülhallgatóval, ami egyenesen a prémiumkategóriát vette célba. Az új Pixel Buds Pro 2 még a mesterséges intelligenciának is hasznát tudja venni.

Sokan már akkor ismerték és szerették a Google okostelefonjait, amikor nálunk még csak nehezebben lehetett hozzájuk jutni, de a Pixel okoseszközök idén ősztől immár hivatalosan is elérhetők több magyarországi forgalmazó kínálatában. A Google pedig teljes ökoszisztémát épít, hiszen a Pixel 9 Pro okostelefon és a Pixel Watch 3 okosóra mellé egy fülhallgatót is bemutatott, hogy ezekkel legyen teljes a használati élmény. A két másik eszközhöz hasonlóan a Pixel Buds Pro 2 is prémiumterméknek ígérkezik, és a mesterséges intelligenciának is hasznát tudja venni.

Folyami kavicsforma

Letisztult, elegáns dizájnjáért lehet szeretni a Pixel 9 Prót és a Pixel Watch 3-at is, és tökéletesen illeszkedik hozzájuk a Google fülhallgatójának stílusa is. Folyami kavicsra emlékeztető formájú tokja rendkívül kellemes fogású, igényes tapintású anyagból készült, és a mérete is éppen akkora, hogy könnyen be tudd csúsztatni a zsebedbe vagy a táskádba. Sosem fogod elveszteni, mert egyrészt támogatja a Find My Device alkalmazást, másrészt került rá egy hangszóró is, amivel a telefonról meg tudod csörgetni, hogy a legnagyobb rendetlenségben is megtaláld.

Míg az Apple kitörölhetetlenül divatba hozta a fülhallgató száras dizájnját, és már a Samsung legújabb fülese is ezt a vonalat követi, a Google megmaradt a hagyományos gombformánál, amit rendesen bedughatsz a füledbe. A rajta lévő gumiharangon kívül még két kisebb és egy nagyobb méretet találsz a dobozban, hogy biztosan jól illeszkedjen a füledbe, a behelyezést pedig az eszközön lévő perem is segíti. Sosem voltam a bedugós fülhallgatók barátja, mert nem minden típus állt jól a fülemben, de a Pixel Buds Pro 2 számomra elég kényelmes viseletnek bizonyult.

Az AI ereje a füledben

Saját alkalmazása van a fülhallgatónak, ami egyébként képes felismerni, ha nem jól tetted a füledbe, és segít a behelyezésben, de sok más funkcióra is használható. Hasznos a töltöttség automatikus kijelzése a telefonon, ha előveszed vagy elteszed a fülest, a beállításokban pedig mélyebben is el lehet merülni, különféle funkciókat rendelni a rövid és hosszú érintésekhez, finomítani az előre beállított hangzásokon, vagy használni a már említett készülékkeresőt. A Pixel Buds Pro 2 persze nemcsak Google telefonnal működik, de azzal lehet kihozni belőle a legtöbbet.

Mint minden okoseszköz manapság, úgy a Pixel Buds Pro 2 is hasznát tudja venni a mesterséges intelligenciának. Cseveghetsz rajta a Google Gemini asszisztenssel, mintha csak egy emberrel beszélnél, adhatsz neki parancsokat, és ehhez már a telefonodat sem kell elővenned, a beszélgetés leiratát pedig később visszanézheted a mobilon. A mesterséges intelligencia képes azt is felismerni, ha zenehallgatás közben megszólalsz, ekkor szünetelteti a lejátszást és az aktív zajszűrést, majd a beszéd végeztével automatikusan ott folytatja, ahol abbahagyta.

Profi zajszűrés és kiváló hangzás

Aktív zajszűrése igazi prémiumtermékhez méltó, a Pixel Buds Pro 2 ezzel például tökéletesen alkalmas arra, hogy repülőgépen is élvezd a zenét. Jó tudni, hogy a gép zúgását rendesen elnyomja, de a beszédhangok azért átszűrődnek, így hallani fogod, ha beszélnek hozzád. A zajszűrés egyszerűen ki-bekapcsolható a fülhallgatót megérintve is, és választhatsz átengedő módot is, amikor a beszélgetést még a zenén keresztül is hallgathatod. Sőt, telefonálás közben a vonal másik végén lévő illető hangja körül is képes kiszűrni a zajokat, attól függetlenül, hogy neki milyen mobilja van.

Imádtunk zenét hallgatni a Google fülhallgatóján, és a Pixel Buds Pro 2-vel igazán ki tudod élvezni a kedvenc számaid hangzását.

Csak 5 grammot nyom egy füles, kompakt mérete ellenére mégis elfért benne egy 11 milliméteres hangszóró, ami elég jó basszust ad, és a magas hangok is tisztán kivehetők. A Tensor A1 chip többutas feldolgozása egy külön hangsávot biztosít a zenének, ami még a prémium fülhallgatóknál is ritkaság. Lehet, hogy egy audiofil találna kivetnivalót a hangzásában, a legtöbbünk számára a Google fülhallgatója érezhetően jobb egy középkategóriás eszköznél.

Még a zajszűrés mellett is számíthatsz rá egy hosszabb repülőúton, mert a fülesek legalább 8 órát bírják egy töltéssel, de a tokba helyezve 15 perc alatt további 3 órányi töltést képesek felvenni. A tokot kábellel és vezeték nélkül is töltheted, és 30 órányi használatra elegendő töltést rejthetsz el benne. Számíthatsz rá, hogy ennyi jóságnak megvan az ára, és a Pixel Buds Pro 2-ért kért összeg is a felső polcra teszi a Google fülhallgatóját. A bevezetésekor 100 ezer forint felett indult az ára, ezért azonban egy valóban minőségi fülest kapsz – akár az új Google Pixel eszközeid mellé.

Ez is érdekelhet:

Ha szeretnéd, hogy az órád is Google legyen, akkor jó társad lesz a Pixel Watch 3

Az elsők között próbáltuk ki a Google új okosóráját, a Pixel telefonokhoz illő Watch 3-at.

Az okostelefonok csúcsára tért vissza a Google a Pixel 9 Próval

Az elsők közt próbáltuk ki a Google új okostelefonját, ami már hivatalosan is kapható nálunk.

Zajkioltásban és a sportfunkciókban is remek a Sennheiser új fülhallgatója

Kicsi, jól szól, és könnyen illeszkedik a füledbe: ilyen a Sennheiser Momentum Sport.

Támogatott és ajánlott tartalmaink

Spórolj időt és pénzt a wigo-val, Budapesten belül vagy kívül!

Drónfelvételen, hogy mekkora pusztítást okozott a Los Angeles-i tűz

Pazar fotók készültek a Merkúrról

További cikkeink a témában