Természetesen számtalan különböző oka van, hogy 1972 után miért nem volt több holdra szállás, de a legfontosabb ok egyetlen egyszerű grafikonban összefoglalható.

Legújabb cikkeinkért kövess minket a Player Google News oldalán is! Foci-vb 2026
Kövesd velünk a vb legfontosabb pillanatait!

A grafikont a chartrdaily nevű Instagram-oldal készítette, és az látható rajta, hogy mekkora költségvetésből gazdálkodott az amerikai űrügynökség az USA teljes költségvetéséhez képest.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Chartr | Data Storytelling (@chartrdaily) on

Látható, hogy amíg a csúcsponton, 1966-ban a költségvetés 4,4%-a ment a NASA-nak, manapság alig 0,5%-ból kell gazdálkodniuk.

Ennek ellenére már tervbe van véve, hogy az amerikaiak 2024-ben visszatérnek a Holdra, a 2030-as években pedig a Marsot is meghódítanák, de az biztos, hogy sokkal okosabban kell beosztaniuk a konyhapénzt, mint amikor gyakorlatilag a világ összes pénze a rendelkezésükre állt.

Tíz dolog, amit nem tudtál a holdra szállásról

A NASA még a Hold porától is rettegett, Nixon pedig búcsúbeszéddel készült. Neil Armstrong, Buzz Aldrin és Michael Collins olyan dolgot vitt véghez kereken ötven évvel ezelőtt, amit mindenki elképzelhetetlennek tartott.

Itt állíthatod be, hogy a Player az elsők között legyen a Google keresőben
Támogatott és ajánlott tartalmaink

A meccsnézés utáni rendrakást erre az ügyes takarítógépre bíztuk

A Hold körüli infrastruktúra egyik alapkövét rakhatja le egy magyar vállalat

Mágneses drónnal szedték ki a kést egy bűnöző kezéből a kaliforniai rendőrök

További cikkeink a témában
A Player kérdése: Szerinted melyik válogatott lesz a világbajnok?
33% Argentína
20% Franciaország
16% Spanyolország
9% Anglia
5% Brazília
18% Egy másik válogatott
Liverpool után az otthonodban találkozhat a csúcsteljesítmény és a prémium életmód
Hirdetés