Finnországban elfogytak a repterek? Dehogy, csak készülnek a következő világháborúra.

A furcsa gyakorlat még a második világháború és az azt követő hidegháborús időszak maradványa, amikor az országok teljes joggal tarthattak attól, hogy egy ellenséges ország úgy kényszeríti térdre a légierejüket, hogy az összes repülőteret lebombázzák (ez a németeknek majdnem össze is jött Nagy-Britannia bombázásakor). Megoldás? Építsünk olyan utakat, amelyek kifutópályaként is használhatók.

A fenti videón egyébként a finn légierő gyakorlórepülésekre rendszeresített F–18-as vadászgépeit láthatjuk, de rajtuk kívül is számos NATO-tagország szokott hasonló gyakorlatokat tartani.

Az útról felszállás egyértelmű bajnokai egyébként kicsit sem meglepő módon a németek, akik az autópályáikat úgy építették meg, hogy arra szükség esetén még egy C–160-as bombázó is le tudjon szállni.

Ha pedig az utak is elfogynak, akkor még mindig ott a lehetőség, hogy a La Manche-csatornán tartózkodó teherhajókon landoljanak, bár a függőleges leszállás miatt az egy fokkal rázósabb ügy.

(Forrás: Gizmodo)

Támogatott és ajánlott tartalmaink

Újra feltalálták a kormánykereket a Mercedesnél

„A fizetése 1%-áért is találni embert a helyére” – Keményen kiosztották a távozását belengető Verstappent

„Elrágta a patkány” a biztonsági övét, a rendőrök nem értékelték a kreatív csomót

További cikkeink a témában
A Player kérdése: Te már vettél részt utcai verekedésben?
12% Igen, többször is.
18% Igen, volt egyszer rá példa.
70% Nem.
Megnéztük a belváros legújabb, izgalmas lakóingatlan-fejlesztését
Hirdetés