Nem chiptuning, nem nagyobb motor, hanem egyszerű tévedés miatt lett a 185 km/h végsebességű szabadidő-autó a júniusi top gyorshajtó.

Nem véletlenül neveztük rejtélyesnek a rendőrség által közölt gyorshajtási toplistát vezető autót: a képen egy szériaállapotúnak tűnő, tíz év körüli Toyota RAV4-es látható, amelynek legerősebb változata is 185 km/h végsebességre képes, mégis 245 km/h sebességért postázták a tulajdonosnak a 300 ezer forintos csekket.

A Vezess.hu kérdésére adott hivatalos válaszból kiderült, egyszerű tévedés történt: „a mérőműszert működtető személy” hibázott, a távolodó gyorshajtó helyett a közeledő Toyotát vették fel. Tulajdonosa persze fellebbezett, a rendőrség pedig elengedte a jogtalan büntetést.

Támogatott és ajánlott tartalmaink

Kilenc rettenetes tanulmányautó a kilencvenes évekből

„If in doubt, flat out” – Harminc éve ért a csúcsra Colin McRae

Magasra tette a mércét a Honda ezzel a sportos limuzinnal

A Player kérdése: Tíz év múlva hogyan gondolsz vissza 2025-re?
16% Életem egyik meghatározó éve.
15% Egy jó év.
36% Semmi különös, talán emlékezni sem fogok.
33% Borzalmas.
Miért gondolunk máshogy a férfiak szexuális örömszerző eszközeire?
Hirdetés