Uruguay ellen a csoportelsőségért mentek a hazaiak, de be kell érniük a második hellyel. Nem biztos, hogy rosszabbul jártak.

Az A-csoportban Uruguay és Oroszország is megnyerte mindkét meccsét, így kéz a kézben továbbjutott, míg Szaúd-Arábia és Egyiptom gyorsan kiesett. Ma dől el, ki lesz a csoportelső.

A szaúdi és az egyiptomi válogatott elleni sima siker elhitette a hazaiakkal, hogy lehet keresnivalójuk a vébén, még pihentetett is néhány játékost Csercseszov mester, aztán... aztán jött egy olyan válogatott, amelynek tényleg a vb-n a helye, és helyretette Oroszországot.

Uruguay 23 perc alatt megmutatta, hogy megy ez magasabban szinten, teljesen ledominálták a hazaiakat. Luis Suárez a 10. percben szabadrúgásból lőtte ki a hosszú alsót. 0–1

Szűk negyedórával később a kezdőbe kerülő Diego Laxalt bikázta rá a labdát, megpattant Cseriseven, 0–2. Cserisen mindkét kapu előtt gólerős.

A 36. percben aztán végleg eldőlt minden, Szmolnyikovot ugyanis második sárgával kiszórták. Innen meg már a kapitány a nyolcaddöntőre fókuszált.

Uruguay sem törte össze magát, minek is, kivéve Cavanit: a PSG gólrekordere mindenáron be akart találni, zsinórban harmadik vb-jén is, mindenki alá is játszott, Suárez is adta a labdákat. Végül egy kapusról kipattanót kotort be. 0–3

Uruguay ezzel a portugál, spanyol duóból a "rosszabbikkal" találkozik, nincs kizárva, hogy ibériaiak majd okoskodnak este. Az uruk ellen nem jó játszani, kőkemények, eddig gólt sem kaptak.

A-csoport, 3. forduló

Oroszország–Uruguay 0–3 (0–2)

(Fotó: Maddie Meyer/Getty Images)

Támogatott és ajánlott tartalmaink

Vonzó karácsonyi képekkel hangolunk az ünnepre

A Xiaomival könnyebb az ünnepi készülődés

Ünnepi útmutató férfiaknak, akik olyan ajándékot akarnak adni, ami valóban megérinti a szívet

A Player kérdése: Nálad már beütött a karácsonyi kajakóma?
13% Naná, és nagyon keményen.
38% Igen, de menedzselhető.
50% Szerencsére nem.
Ezekkel a fotókkal sokkal jobban telik a karácsonyi punnyadás – figyelmeztetünk, nehéz lesz abbahagyni
Hirdetés