Mi lenne, ha a világűr hideg sötétjét a földi épületek hűtésére használhatnánk?
Kövesd velünk a vb legfontosabb pillanatait!
Előadásában Aaswath Raman fizikus kifejti, milyen technológiát fejlesztettek ki az éjszakai égből származó hűtésre, arra a jelenségre, amelyben infravörös fény hagyja el a Földet a világűr irányában, s közben magával viszi a hőt. Ez gyökeresen csökkentheti a hűtőrendszerek energiafelhasználását.
Ez is érdekelhet:
Itt állíthatod be, hogy a Player az elsők között legyen a Google keresőben