Mit szólnál hozzá, ha valamelyik chat partneredről, akivel élőben még sohasem találkoztál, kiderülne, hogy robot? Mostantól érdemes lesz jobban odfigyelned, mert egy orosz csapat olyan gépet alkotott, amelynek sikerült teljesítenie a mesterséges intelligenciák tesztelésére használt Turing-tesztet  a történelem során először.

Az Alan Turing által az 1950-es években kitalált teszt nagyon egyszerű: az emberekből álló zsűrinek öt perc áll rendelkezésére, hogy kérdéseket tegyenek fel szöveges formában a mesterséges intelligenciának és egy embernek, ha pedig az idő leteltével a zsűri legalább harminc százaléka nem tudja egyértelműen eldönteni, hogy a két beszélgetőpartnere közül melyik az ember és melyik a gép, akkor a gép tejesítette a tesztet.

Az oroszok által alkotott mesterséges intelligenciának a zsűri 33 százalékával sikerült elhitetnie, hogy ő egy Eugene Goostman nevű tizenhárom éves fiú, ezzel pedig sikeresen teljesítette a tesztet.

Ha most azt gondolod, hogy ez hülyeség, akkor nem vagy teljesen egyedül: a módszert számtalan kritika érte az elmúlt évtizedekben, de a tény, hogy hatvan év alatt Eugene volt az első, aki sikeresen teljesítette a Turing-tesztet, mégis óriási mérföldkőnek számít a mesterséges intelligencia kutatásában. Olyannyira, hogy többen azonnal meg is kongatták a vészharangot, mondván, ha a mesterséges intelligencia már ennyire fejlett, az jelentős informatikai biztonsági kockázatokat hordoz magában, amire nem árt időben felkészülni.

Támogatott és ajánlott tartalmaink

A világ egyik legegészségesebb itala egy magyar készítmény, és azt adja meg, amire szükséged van

Tréner? Panzió? Kozmetika? Így lehet a kutyád még boldogabb, miközben a te életed is könnyebbé válhat

Ez volt az első fotó a csernobili atomkatasztrófáról

További cikkeink a témában
Tréner? Panzió? Kozmetika? Így lehet a kutyád még boldogabb, miközben a te életed is könnyebbé válhat
Hirdetés