A korábbi Ferraris stratéga és mérnök Luca Baldisserri azt mondta, a jelenlegi főnökök a Ferrarinál a terror hangulatát kultiválták.

Legújabb cikkeinkért kövess minket a Player Google News oldalán is! Foci-vb 2026
Kövesd velünk a vb legfontosabb pillanatait!

Az olasz csapat célja volt harcolni a címért, de ehelyett lecsúsztak a harmadik helyre a Red Bull és a bajnok Mercedesz mögé.

Bár a pályán a teljesítményük elmaradt 2016-ban, Baldisserri úgy véli, hogy a problémák kulturálisak.

“Sajnos sem Marchionnénak sem Arrivabenének nincs versenytapasztalata – mondta a Corriere dello Sportnak. – Ők ma már nem egy csapat, csak egy csoport rémült ember. Ez a terror légköre. A fiúk nem újítanak, nem hoznak döntéseket félve a megszégyenüléstől.”

Baldisserri néhány évvel ezelőtt kiszorult a versenycsapatból és ő lett a Ferrari Pilóta Akadémia felelőse. Most a Premanak dolgozik, és segített egyengetni Lance Stroll és Mick Schumacher karrierjét.

Az 53 éves olasz más nagy horderejű nevekről is beszélt, akik elhagyták a Ferrarit, mint James Allison, akit egy nagy veszteségnek írt le. Az ő helyét vette át Mattia Binotto.

“Mattia tudja, hogyan motiválja az embereket. Óriási tapasztalata van, de ő nem egy műszaki igazgató. Tudja, hogy nem tud autót tervezni, vagy hogy nincs mély ismerete az alvázakkal, az aerodinamikával és a mechanikával – mondta Baldisserri. – Úgy vélem jobb lenne csapatfőnöknek.”

Mikor a Ferrari nyerési esélyeiről kérdezték, azt mondta akkor lesz, amikor képesek elérni a stabilitást és a hatékony szervezetet, jó ötletekkel és pilótákkal, akik nem hibáznak.

“Pénz van, de stabilitással nyersz. Nem kellene elsietniük azoknak, akik ott vannak. Én értem, hogy Marchionne azonnal nyerni akar, de ez nem így működik a Forma-1-ben – majd a pilótákkal kapcsolatban hozzátette, - Raikkönen jobb, mint 2015-ben, de Vettel sokkal rosszabb. De a problémát nem ők jelentik.”

Itt állíthatod be, hogy a Player az elsők között legyen a Google keresőben
Támogatott és ajánlott tartalmaink

A meccsnézés utáni rendrakást erre az ügyes takarítógépre bíztuk

A Hold körüli infrastruktúra egyik alapkövét rakhatja le egy magyar vállalat

Az M7-es egyik felhajtóján vette ki a pihenőidejét egy kamionos

A Player kérdése: Szerinted melyik válogatott lesz a világbajnok?
35% Argentína
18% Franciaország
11% Spanyolország
11% Anglia
3% Brazília
22% Egy másik válogatott
Így tapasztalhatjuk meg az igazán autentikus élményeket Horvátország minden régiójában
Hirdetés