Újabb kemény kritikát kapott Lewis Hamilton, és egyben a Ferrari is.

Legújabb cikkeinkért kövess minket a Player Google News oldalán is! Foci-vb 2026
Kövesd velünk a vb legfontosabb pillanatait!

Bakuban Carlos Sainz Jr. igazi álomhétvégét zárt: az időmérőn Max Verstappen mellől indulhatott a rajtrács első sorából, majd harmadikként fejezte be a futamot, ami nemcsak gyógyír lehetett számára a Williamsnél töltött első hónapok nehézségeire, de ezzel hatalmas lökést is adott a legendás istállónak, ami nem mellesleg ennek köszönhetően megszilárdította ötödik helyét a konstruktőri bajnokságban.

Eközben Lewis Hamilton továbbra is küszködött a Ferrarival, és újabb nehéz versenyhétvégét zárt Bakuban, a hétszeres világbajnok ugyanis nem jutott be a kvalifikáció utolsó szakaszába, majd a számára nyolcadik helyet hozó futam utolsó körben igazán kellemetlen helyzetet teremtett*.

*Hamilton alig fél másodperccel ért célba csapattársa, Charles Leclerc előtt, miután korábban helyet cseréltek egymással, hogy megpróbálhassa utolérni Lando Norrist. A terv része volt az is, hogy amennyiben a hétszeres világbajnok nem tudja megelőzni a McLaren pilótáját, visszaadja pozícióját Leclerc-nek. Hamilton nem érte utol Norrist, de nem is cserélt helyet csapattársával, mert ő, mármint Hamilton túl későn lassított.

Mindezek után a Haas korábbi csapatfőnöke, Günther Steiner a Red Flags Podcastban élesen bírálta a Ferrari döntését, amiért Lewis Hamiltont választották Carlos Sainz Jr. helyett:

„Szerintem a csapat néhány tagja megbánta Hamilton szerződtetését. Nyilvánvalóan a vezetőség nem érezhet megbánást, mert az olyan lenne, mintha beismernék, hogy hibát követtél el, és ezt nem tehetik meg, de biztos vagyok benne, hogy hogy néhányan a csapaton belül így éreznek, hiszen a Ferrari csak nyolcadik és kilencedik lett Bakuban.”

Megvan Lewis Hamilton utódja a Ferrarinál?

Úgy tűnik, Frédéric Vasseur csapatfőnök és John Elkann elnök előre gondolkodik.

(Forrás: F1 Oversteer, fotó: Getty Images)

Ez is érdekelhet:

Itt állíthatod be, hogy a Player az elsők között legyen a Google keresőben
Támogatott és ajánlott tartalmaink

A meccsnézés utáni rendrakást erre az ügyes takarítógépre bíztuk

A Hold körüli infrastruktúra egyik alapkövét rakhatja le egy magyar vállalat

Hazai pályán a Red Bull: Itt az Osztrák Nagydíj menetrendje, nehogy lemaradj!

További cikkeink a témában
A Player kérdése: Szerinted melyik válogatott lesz a világbajnok?
29% Argentína
23% Franciaország
17% Spanyolország
14% Anglia
0% Brazília
17% Egy másik válogatott
Így tapasztalhatjuk meg az igazán autentikus élményeket Horvátország minden régiójában
Hirdetés