Azért ezt nem lesz olyan egyszerű tető alá hozni.

Legújabb cikkeinkért kövess minket a Player Google News oldalán is! Foci-vb 2026
Kövesd velünk a vb legfontosabb pillanatait!

Azzal, hogy a Mercedes a saját csapatán kívül még az Aston Martin és a Williams mellett 2021-től már a McLarent is ellátja motorral, a Renault már csak saját gyári csapatának, az Alpine-nek biztosít erőforrást.

A franciák pedig szeretnének ezen változtatni, a Motorsport.com holland kiadása szerint miután a Red Bull már nem opció (nem csak a botrányos szakítás miatt), így a Williamst környékeznék meg.

A társulást igazából két komoly tényező akadályozhatja:

  • a csapatok vélhetően már elkezdték a 2022-es autó tervezését (az pedig nem mindegy, milyen hajtáslánc kerül az autóba), illetve
  • a Williams bejelentette, hogy a következő idénytől kezdve már nemcsak a motort, de a váltót és a hidraulikus rendszert is a Mercedestől szerzi be, ergo hosszabb távon számol ezzel az együttműködéssel.

Amennyiben összejönne az üzlet, akkor újra összeállna a Williams-Renault, ami az 1989 és 1997 között öt konstruktőri világbajnoki címet ért a párosnak.

Eközben...

Újabb botrány van készülőben az F1-ben?

Az Aston Martinná alakuló Racing Point 2021-es autója miatt.

(Fotó: Getty Images)

Itt állíthatod be, hogy a Player az elsők között legyen a Google keresőben
Támogatott és ajánlott tartalmaink

A meccsnézés utáni rendrakást erre az ügyes takarítógépre bíztuk

A Hold körüli infrastruktúra egyik alapkövét rakhatja le egy magyar vállalat

Csak az utolsó métereken engedte el Schumachert: A Ferrari-botrány, ami megváltoztatta az F1-et

További cikkeink a témában
A Player kérdése: Szerinted melyik válogatott lesz a világbajnok?
33% Argentína
20% Franciaország
17% Spanyolország
9% Anglia
4% Brazília
18% Egy másik válogatott