Több mint egy évtized után újra elővették a Vasember egyik legmenőbb autóját. Az egyedi NSX roadster eleve Tony Stark számára készült, idén még csak az NSX születésnapjára állítják ki, de jövőre valaki a saját garázsába is állíthatja.

Legújabb cikkeinkért kövess minket a Player Google News oldalán is! Foci-vb 2026
Kövesd velünk a vb legfontosabb pillanatait!

Sokan rajongunk az NSX első generációjáért, amivel a legjobb európai sportautóknak állított erős konkurenciát a Honda. Harmincöt évvel ezelőtt, 1990-ben mutatták be, és már önmagában is tökéletesen sikerült sportautó lett, de a McLaren-Hondával versenyző Ayrton Senna végképp legendává tette. Most pedig egy különleges változatát mutatjuk meg.

Tony Stark autóparkjától mindig leesett az állunk, és a 2012-ben bemutatott Bosszúállókban olyan autója volt a Vasembernek, mint senki másnak. A formája alapján nem mondanád meg, de ez nem a második generációs NSX, hanem az első szériára épül, méghozzá egy 1991-ben gyártott, több mint 400 ezer kilométert futott NSX-ből építették.

Csak három hónapja volt a Honda amerikai képviseletének, hogy előálljanak egy lenyűgöző autóval.

Az eredeti karosszériát teljesen lecsupaszították, és üvegszálas anyagból olyan formát alkottak rá, ami a 2012-ben bemutatott, az NSX második generációját előrevetítő tanulmányautóra emlékeztet, még évekkel a második szériás, végleges NSX bemutatója előtt.

Nagyrészt változatlan maradt az első NSX műszerfala, csak egy színrefújt betét került rá, és a 3 literes, 270 lóerős V6-os motor is eredeti, ez tehát még nem a hibrid NSX, nem is elektromos. A legérdekesebb a fényezése, egy olyan sötétpiros, amit

a Marvellel dolgoztak ki, hogy pontosan megegyezzen Vasember páncéljának színével.
Nem is kérdés tehát az autó láttán, hogy ki volt az első tulajdonosa,

és filmes autóktól szokatlan módon ez az NSX nemcsak vezethető, de még a filmben látható rendszáma, a Stark 33 is rajta van, bár kötve hisszük, hogy ezzel részt vehetne a forgalomban. A Honda mostanáig az amerikai raktárában őrizte, és az NSX bemutatásának harmincötödik születésnapjára vette elő.

Az évfordulós tárlaton olyan legendás változatokat is bemutat a Honda, mint az 1995-ben csak Japánban forgalmazott NSX-R, vagy 1999-ből a Zanardi Edition, amiből csak ötvenegyet adtak el. Tony Stark NSX-ét sem fogják sokáig őrizgetni, 2026-ban aukcióra kerül, és a teljes bevételt jótékony célra ajánlja fel a Honda.

Ez is érdekelhet:

Kortalan tökéletesség a Honda NSX

Ez a valaha volt legjobb japán sportautó.

Itt a vége, másodjára is megszűnt a Honda NSX

Sokat sejtetően nyilatkozott a Honda a folytatásról.

Itt állíthatod be, hogy a Player az elsők között legyen a Google keresőben
Támogatott és ajánlott tartalmaink

A meccsnézés utáni rendrakást erre az ügyes takarítógépre bíztuk

A Hold körüli infrastruktúra egyik alapkövét rakhatja le egy magyar vállalat

Az M7-es egyik felhajtóján vette ki a pihenőidejét egy kamionos

A Player kérdése: Szerinted melyik válogatott lesz a világbajnok?
32% Argentína
22% Franciaország
14% Spanyolország
10% Anglia
0% Brazília
22% Egy másik válogatott
Így tapasztalhatjuk meg az igazán autentikus élményeket Horvátország minden régiójában
Hirdetés