Lesz egy új autómárka a Forma–1-ben.

Legújabb cikkeinkért kövess minket a Player Google News oldalán is! Foci-vb 2026
Kövesd velünk a vb legfontosabb pillanatait!

Az Audi hivatalosan is bejelentette, ami igazából már egy jó ideje benne volt a levegőben: 2026-tól beszáll a Forma–1-be, egyelőre csak mint motorszállító.

Azért ez a 2026-os időpont, mert abban az évben érkeznek az újgenerációs, zöld energiaforrások, amelyek bár megtartják a jelenlegi V6-os belső égésű motor architektúráját, de megnövelt elektromos teljesítményt kapnak, valamint 100%-ban fenntartható üzemanyagot használnak – az Audi szerint az utóbbi két tényező határozta meg leginkább döntésüket.

Az Audi azt is közölte, hogy még az év végéig bejelentik, melyik csapattal lépnek partnerségre. Ezzel kapcsolatban korábban a McLaren nevét emlegették, ám az utóbbi időben inkább az Alfa Romeo mögött álló Sauberről lehetett hallani.

(Forrás, fotó: F1)

Ez is érdekelhet:

Soha többé nem lehet Orosz Nagydíj a Forma–1-ben

Örökre el lehet felejteni az F1-es Orosz Nagydíjat.

Még az is lehet, hogy a Mercedesnél köt ki Ricciardo

Érdekes fordulatot vehet Daniel Ricciardo pályafutása.

Itt állíthatod be, hogy a Player az elsők között legyen a Google keresőben
Támogatott és ajánlott tartalmaink

A meccsnézés utáni rendrakást erre az ügyes takarítógépre bíztuk

A Leica-kamerás csúcstelefon, ami az utazók legújabb kedvence lesz

A Hold körüli infrastruktúra egyik alapkövét rakhatja le egy magyar vállalat

További cikkeink a témában
A Player kérdése: Szerinted melyik válogatott lesz a világbajnok?
31% Argentína
21% Franciaország
17% Spanyolország
8% Anglia
5% Brazília
19% Egy másik válogatott