A Belga Nagydíj versenyhétvégéjén lehetetlen volt megverni a Red Bullt, Max Verstappen pedig egyértelműen egy másik ligában játszik.

Bár Max Verstappen – komoly erődemonstrációt bemutatva – nyerte meg a Belga Nagydíj időmérőjét, csak a 14. helyről indulhatott, hat társához hasonlóan – köztük a rivális Charles Leclerc-rel együtt – ugyanis hátrasorolták motorelemek cseréje miatt. A spái futam rajtrácsa tehát egészen másképp festett a kvalifikáció végeredményéhez képest – így, vagyis majdnem így, ugyanis közben még Gasly is a bokszutca végére kényszerült.

Verstappennek azonban így sem kellett aggódnia, a 44. körös futam rajtját követően a második körre már a hatodik helyre zárkózott fel, a nyolcadik körre már a harmadik volt, a 12. körre pedig átvette a vezetést, és bár kerékcseréje idejére pozíciókat vesztett, néhány kör múlva ismét az élre tudott állni. Ráadásul közben csapattársa, Sergio Pérez is megelőzte Carlos Sainz Jr.-ot, azaz feljött a második helyre – ez a sorrend pedig a leintésig már nem változott, vagyis

Verstappen magabiztosan és hatalmas fölénnyel nyerte meg a Belga Nagydíjat, Pérez második helyével pedig a Red Bull kettős győzelmet aratott – a harmadik Sainz lett.

A 15. helyről induló Leclerc-nek sikerült valamelyest mentenie a hatodik helyével – ami eredetileg az ötödik lett volna, de rögtön a leintés után ötmásodperces időbüntetést kapott, amiért túllépte a sebességhatárt a bokszutcában –, Sainz viszont az élről rajtolva éppenhogy csak odafért a dobogó harmadik fokára, ami így egy csúfos vereséggel is felér a Ferrari számára. Persze a hétvégén verhetetlen volt a Red Bull, Verstappen pedig egy teljesen másik ligában játszott a spái versenyhétvégén (és játszik a szezonban).

Verstappen szezonbeli kilencedik és pályafutása 29. futamgyőzelmével már 98 pontra növelte előnyét (ez majdnem négy futamgyőzelem) a legnagyobb riválisának számító Leclerc-rel szemben, igaz, a monacói már csak a harmadik az összetettben, ugyanis már Pérez is veri őt öt ponttal. A konstruktőröknél az éllovas Red Bull 118 ponttal megy a Ferrari előtt – az idényből már csak nyolc futam van hátra.

A világbajnokság jövő héten a Holland Nagydíjjal folytatódik.